Zamiatarka ręczna do kostki: jak wybrać najlepszą?

Można zamiatać szybciej, dokładniej, a przy tym wygodniej bez odcisków i bólu kręgosłupa? Jasne! Od dziś zapomnij o ręcznym zamiataniu miotłą i zmęczeniu. Dzięki zamiatarce Twoje podwórko posprzątasz w zdecydowanie krótszym czasie i do tego zrobisz to o wiele dokładniej, a samo zamiatanie będzie przyjemniejsze. Po prostu zrobisz to wygodnie. Szybko usuniesz liście, piach, resztki trawy, papierki, różne odpady i inne zanieczyszczenia.

Zamiatarki ręczne do kostki przeznaczone są do użytku prywatnego, jaki i firm sprzątających. Sprawdzą się zarówno na wąskich uliczkach ogrodowych, chodnikach, większe powierzchnie takie jak podjazdy i parkingi również nie stanowią dla nich problemu.

Na rynku jest wiele zamiatarek różnych producentów ich ilość i różnorodność może przyprawić Cię o lekki zawrót głowy. Dalego skorzystaj z tego poradnika. Za chwilę temat ten będzie Ci nieco bliższy, a wybór zamiatarki zdecydowanie łatwiejszy.

Zamiatarka do kostki – jak działa?

Zamiatarka może z wyglądu przypominać nieco kosiarkę, jednak zamiast noża w zamiatarce zamontowana jest szczotka, a zamiast kosza mamy pojemnik na zanieczyszczenia wykonany z tworzywa. W zamiatarce zazwyczaj są dwie okrągłe (talerzowe) szczotki, które obracają się i zbierają zanieczyszczenia do specjalnego pojemnika. Poza dwiema szczotami głównymi zazwyczaj zamontowany jest także wałek domiatający, dzięki któremu zamiatanie jest jeszcze dokładniejsze. Zanieczyszczenia wpadają prosto do pojemnika, który wyposażony jest w wygodny uchwyt do jego opróżnienia. Im większa szerokość zamiatarki, tym zbiornik na zanieczyszczenia jest większy.

Korzystanie z zamiatarek ręcznych jest dziecinnie proste. Jedyne co musimy zrobić to pchać urządzenie przed siebie. Zamiatarka pracuje w sposób bardzo cichy, a przy tym jest lekka, praktyczna i bezpieczna. A samo użytkowanie zamiatarki ręcznej jest więc przyjazne dla środowiska. Zamiatarki nie są źródłem uciążliwego hałasu, nie emitują spalin i nie uszkadzają roślin.

Zamiatarka do kostki-którą wybrać?

Zanim zdecydujesz się na zamiatarkę, musisz wiedzieć, że sprawdzi się ona jedynie na utwardzonych powierzchniach płaskich typu:

  • Asfalt,
  • kostka brukowa,
  • płyty chodnikowe
  • posadzki
  • podłogi tarasowe (płytki, drewno).

Przy zakupie zamiatarki zwróćmy uwagę na szerokość roboczą, jeżeli mamy duży podjazd przed domem wybierzmy szerokie urządzenie z pojemnym koszem, dzięki czemu uprzątniemy podwórko szybciej bez zbędnych przystanków na opróżnianie pojemnika na zanieczyszczenia.

Dla przykładu zamiatarka ręczna Stiga SWP 577 będzie miała aż 77 cm szerokości roboczej i zbiornik o pojemności 50 litrów. Dzięki niej posprzątamy ok. 3000 metrów kwadratowych w godzinę.

Jeżeli jednak chcemy zamiatać taras lub chodnik wokół domu zamiatarka powinna mieć niewielkie rozmiary. W taki przypadku sprawdzi się zamiatarka Stiga SWP 355 o szerokości roboczej 55 cm i 20 litrowy zbiornik. Jej wydajność zamiatania to 1600 metrów kwadratowych na godzinę. Kompaktowa zamiatarka ręczna tego typu jest zwykle wystarczająca do utrzymania podjazdu lub podwórka w czystości.

Niezmiernie ważnym elementem jest wspomniany wyżej wałek domiatający, jak sama nazwa wskazuje ma on za zadanie domieść to czego nie zebrały dwie pierwsze szczoty. Zamiatarki bez wałka domiatającego często pozostawiają za sobą strugę piasku, co nie tylko wygląda nieestetycznie, ale też jest denerwujące dla użytkowników.

Zamiatarka jak inne urządzenia ogrodnicze także z biegiem czasu będzie nam się zużywała, dlatego ważne jest, aby zakupić zamiatarkę, do której dostępne będą części zamienne oraz serwis. Wszystkie zamiatarki ręczne oferowane w sklepie garden-system.pl są objęte gwarancją producenta nawet do czterech lat oraz oferujemy do nich części zamienne i materiały eksploatacyjne.

Zamiatarka ręczna-oszczędność miejsca i pieniędzy

Zamiatarka do liści i trawy oraz kostki brukowej może być przechowywana w pozycji stojącej, dzięki czemu zabierają niewiele miejsca w magazynku czy garażu. Zamiatarka jest też bardzo lekka więc nie sprawi nam kłopotu przeniesienie jej w miejsce docelowej pracy. Najtańsze zamiatarki ręczne znajdziesz w sklepie garden-system.pl

Zamiatarka ręczna dla profesjonalistów

Dla firm sprzątających rekomendowane są zamiatarki niemieckiej firmy Kranzle. Zamiatarki ręczne idealnie sprawdzą na zewnątrz budynków użyteczności publicznej, placach miejskich, targowiskach, w utrzymaniu czystości przed firmami, szpitalami czy galeriami handlowymi. Dzięki nim pracownicy obsługi technicznej lub ekipy sprzątającej mogą bardzo szybko uprzątnąć przestrzeń przed budynkiem. Czysty parking i podjazd to wizytówka firmy, ale przy okazji oznacza także mniej sprzątania podłóg wewnątrz budynku i pomieszczeń udostępnionych dla klientów.

Podsumowując niezależnie od tego, na który model zamiatarki ręcznej się zdecydujecie macie pewność, że Wasze podwórko będzie posprzątane dużo szybciej i skuteczniej niż przy użyciu miotły. Zapoznaj się ze wszystkimi zamiatarkami ręcznymi w sklepie garden-system, a jeżeli jeszcze będziesz mieć jakieś wątpliwości, to chętnie je rozwiejemy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart

Zapytanie o produkt


Notice: Undefined index: captcha in /home/dzefcsfrri/domains/garden-system.pl/public_html/wp-content/plugins/gm-woocommerce-quote-popup/includes/GMWQP_Shortcode.php on line 151
Jestem zainteresowany zakupem produktu Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Podaj poniżej swój poprawny adres e-mail.
Przewiń do góry