Twój koszyk
Autoryzowany dystrybutor:
Gwarancja oryginalności

Glebogryzarki Oleo Mac – opinie, porównanie, recenzja

Firma Oleo Mac w swojej ofercie posiada trzy modele glebogryzarek spalinowych różniące się od siebie mocą silnika, szerokością roboczą oraz liczbą biegów. Oferta glebogryzarek Oleo Mac jest skierowana zarówno dla amatorów ogrodnictwa tj. do przydomowego użytku jak również dla małych gospodarstw rolnych i osób zajmujących się zawodowo pielęgnacją zieleni.

Glebogryzarka Oleo Mac MH 155 K

Najmniejsza z linii glebogryzarek Oleo Mac MH 155 K to mała glebogryzarka do przydomowego użytku. Wyposażona w silnik Loncin K300 H OHV o pojemności 80 cm3 oraz 46 cm szerokości roboczej. Ta mała glebogryzarka z uwagi na niewielkie gabaryty i niską wagę (27 kg) posiada jedynie bieg wsteczny. Z powodzeniem może być użytkowana przez kobiety, nie sprawi problemów z uruchomieniem silnika, ani z obsługą i utrzymaniem urządzenia.

Jednakże jej wyróżnikiem z pośród małych glebogryzarek dostępnych na rynku jest silnik z bocznym wałem. To rozwiązanie jest z reguły stosowane przy dużych glebogryzarkach. Większość małych glebogryzarek ma silnik z wałem w pionie (taki jak w kosiarce). O ile to rozwiązanie sprawdzi się przy kosiarkach, o tyle gorzej ma się przy maszynach typu glebogryzarka. Ponieważ glebogryzarki pracują pod większym obciążeniem. Silnik z wałem poziomym pozwala na lepsze przełożenie mocy silnika na noże glebogryzarki oraz dodatkowo wydłuża żywotność sprzętu. 

Zobacz szczegółowe dane techniczne modelu MH 155 K

Glebogryzarka Oleo Mac MH 175 RKS

Średnia glebogryzarka z rodziny Oleo Mac MH 175 RKS przeznaczona zarówno do przydomowego użytku, jak również do małych upraw rolnych i przygotowywania ziemi pod wysiew trawnika, nasadzenia i rabaty kwiatowe.  Wyposażona w silnik Loncin K800HT  OHV o pojemności 182 cm3 oraz 82 cm szerokości roboczej (regulowanej do 39 cm). Oleo Mac MH 175 RKS z uwagi na duże gabaryty i wagę posiada bieg do przodu plus bieg wsteczny.

Jej wyróżnikiem z pośród glebogryzarek spalinowych dostępnych na rynku jest mocny silnik 6KM oczywiście z wałem poziomym podobnie jak w modelu MH 155 K oraz możliwość doposażenia glebogryzarki w dodatkowe akcesoria typu: pług, obsypnik, kopaczka do ziemniaków, koła metalowe czy koła gumowe.  

Szczegółowe dane techniczne modelu MH 175 RKS

Glebogryzarka Oleo Mac MH 198 RKS

Największa z rodziny glebogryzarka Oleo Mac MH 198 RKS przeznaczona zarówno do przydomowego użytku jak również do małych upraw rolnych i przygotowywania ziemi pod wysiew trawnika, nasadzenia i rabaty kwiatowe.  Wyposażona w silnik Loncin K800HT  OHV o pojemności 182 cm3 oraz 85 cm szerokości roboczej (regulowanej do 39 cm).

Jej wyróżnikiem z pośród glebogryzarek spalinowych Oleo Mac jest zastosowanie przekładni zębatkowa z dwoma biegami do przodu i jednym biegiem wstecznym. Warto dodać, że skrzynia przy modelu MH 198 RKS jest rozbieralna i można wymieniać jej poszczególne elementy. Nie trzeba zatem kupować całej przekładni. 2 biegi dają możliwość wyregulowania prędkości pracy glebogryzarki do własnych potrzeb. Jest także najcięższa z pośród wszystkich modeli (72 kg) więc dobrze zachowa się w trudnych warunkach glebowych. 

MH 198 RKS także posiada możliwość doposażenia w dodatkowe akcesoria typu: pług, obsypnik, kopaczka do ziemniaków, koła metalowe czy koła gumowe.  

Sprawdź szczegółowe dane techniczne modelu MH 198 RKS 

Glebogryzarka Oleo Mac – dostawa

Glebogryzarki Oleo Mac zapakowane są w mocny karton. Mh 175 RKS i MH198 RKS  dodatkowo są zabezpieczone metalowymi wspornikami, dzięki którym maszyna jest podwójnie chroniona przed uszkodzeniem podczas transportu.

Już na pierwszy rzut oka po wyjęciu glebogryzarki z kartonu widać, że wszystkie podzespoły wyglądają bardzo solidnie.

Montaż maszyny jest bezpro­blemowy i zajmuje nie więcej niż 60 minut. Wszystkie niezbędne klucze potrzebne do złożenia glebogryzarki są w zestawie, zapakowane w kartonik wraz z instrukcją obsługi w języku polskim.

Po złożeniu glebogryzarki należy przystąpić do zalania silnika olejem, zaleca się użycie oleju 10w30. Następnie model MH 198 RKS wymaga także zalania skrzyni biegów olejem. Gdy maszyna jest złożona, zalana olejami oraz świeżą benzyną możemy przystąpić do pracy

Glebogryzarki Oleo Mac – silnik

W glebogryzarkach Oleo Mac zastosowano czterosuwowy, górnozaworowy chłodzony powietrzem, silnik marki Loncin, Charakteryzujący się doskonałą jakością wykonania oraz łatwym rozruchem. Modele MH 175 RKS oraz MH 198 RKS mają także filtr powietrza w kąpieli olejowej dodatkowo zapewniający największą dokładność filtracji w zapylonym środowisku pracy.

Silniki odpalają za pierwszym lub drugim pociągnięciem linki rozrusznika. Pracują równo, a ich moc wyjściowa jest duża. Dzięki zapasowi mocy mamy pewność, że glebogryzarka  poradzi sobie w trudnych warunkach. Dodatkowo żeliwna tuleja cylindra oferuje znacznie większą wytrzymałość umożliwiającą wieloletnie użytkowanie.

Glebogryzarki Oleo Mac –  zespół roboczy

Noże robocze wykonane zostały z grubej trudnościeralnej stali. Komplet roboczy składa się z  gwiazd roboczych. Każda z gwiazd jest demontowana za pomocą zawleczek, więc w łatwy sposób możemy zmniejszyć szerokość roboczą. Dodatkowo zastosowano także osłony boczne, które chronią rośliny przed uszkodzeniem.  Zespół roboczy jest naprawdę solidny i nie ma mowy o wyginaniu się ostrzy podczas pracy glebogryzarki. 

Glebogryzarki Oleo Mac – opinie użytkowników

Model: Oleo-mac MH 155 K – opinie

 • jakość
 • prosta obsługa
 • łatwy w montażu

Bardzo dobrej jakości mała glebogryzarka spalinowa. Jest łatwa w montażu i prosta w obsłudze. Bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Klienci uważają, że cena jest adekwatna do jakości


Model: Oleo-mac MH 175 RKS – opinie

 • moc
 • trwałość
 • wyposażenie

Jako główne zalety glebogryzarki Oleo Mac MH 175 RKS użytkownicy wskazują dużą moc silnika, jakość wykonania oraz wyposażenie


Model: Oleo-mac MH 198 RKS – opiniejakość wykonania

 • jakość wykonania
 • moc
 • trwałość
 • wyposażenie
 • wystarczająca moc

 • mało czytelna instrukcja obsługi

Jako główne zalety glebogryzarki Oleo Mac MH 198 RKS użytkownicy wskazują jakość wykonania, rozwiązania techniczne w postaci regulowanej kierownicy oraz możliwość redukcji szerokości roboczej. Dodatkowym atutem są dwa biegi, które zdaniem użytkowników są bardzo przydatne. Kolejna zaleta to bardzo wydajny silnik, z zapasem mocy. 

Minusem może być mało czytelna instrukcja obsługi, ale nawet niedoświadczonej osobie złożenie glebogryzarki nie powinno zająć więcej niż godzinę.

Glebogryzarki Oleo Mac – wyposażenie dodatkowe

W standardowej ofercie marki Oleo-Mac glebogryzarka nie posiada żadnych akcesoriów w komplecie. Jednakże producent poszerzył ofertę i obecnie do glebogryzarki Mh 175 RKS i MH 198 RKS można doposażyć (za dodatkową opłatą):

 • pług 
 • obsypnik
 • kopaczkę do ziemniaków
 • koła metalowe
 • koła gumowe

Glebogryzarki Oleo Mac – porównanie modeli

Parametr/ ModelOleo Mac
MH 155 K
Oleo Mac
MH 175 RKS
Oleo Mac
MH 198 RKS
SilnikEmak K 300 H OHV/80 cm3Emak K800HT OHVEmak K800HC OHV
Moc2,4 KM6,0 KM6,0 KM
Szerokość robocza46 CM82 CM85 CM
Biegi1 PRZÓD1 PRZÓD +1 TYŁ2 PRZÓD + 1 TYŁ
Waga27 KG57 KG72 KG
Regulacja kierownicyGÓRA + DÓŁGÓRA + DÓŁ + BOKIGÓRA + DÓŁ + BOKI
AkcesoriaNIETAK – OPCJATAK – OPCJA
Zdjęcie

Glebogryzarki Oleo Mac –  zastosowanie:

 • rolnictwo,
 • uprawy ogrodowe,
 • zakładanie ogrodów,
 • zakładanie trawników,
 • spulchnianie gleby przed wysiewem

Glebogryzarki Oleo Mac – opinia Garden System 

W naszej ocenie glebogryzarki Oleo Mac są odpowiednimi maszynami do zastosowań amatorskich i profesjonalnych. Cena glebogryzarek Oleo Mac jest przystępna. Na pewno wyższa od maszyn marketowych, ale to z trzech powodów.  Po pierwsze glebogryzarka Oleo Mac to naprawdę dobry jakościowo sprzęt. Po drugie firma Oleo Mac dba o dostępność części zamiennych i po trzecie rozbudowana sieć serwisowa gwarantuje bezproblemową naprawę glebogryzarki w razie awarii. W sklepie garden-system.pl glebogryzarki Oleo Mac to prawdziwy bestseller sprzedaży. 

Glebogryzarka spalinowa – porady Garden system 

 • Przed pierwszym uruchomieniem silnika należy zalać go olejem.
 • Po 5 godzinach pracy należy wymienić olej w silniku.
 • Pamiętaj, by zawsze używać świeżej benzyny.
 • Benzynę przechowuj w atestowanym karnistrze.
 • Przed pracą glebogryzarką sprawdź podłoże, uepwnij się że nie ma w nim dużych kamieni, konarów itp. 
 • Chroń siebie. Załóż strój roboczy i obuwie ochronne. 

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki olej do glebogryzarki Oleo Mac?

Producent glebogryzarek zaleca używanie oleju o parametrach 10W30.

Kiedy wymienić olej w glebogryzarce Oleo Mac? 

Pierwsza wymiana oleju powinna nastąpić mniej więcej po 5 godzinach pracy silnika, każda następna wymiana oleju powinna być przeprowadzona co 25 godzin pracy silnika, lub raz w sezonie w zależności od tego co nastąpi szybciej. 

Jakie paliwo do glebogryzarki Oleo Mac? 

Silnik w glebogryzarce Oleo Mac jest przystosowany do zasilania benzyną bezołowiową PB95 lub PB98. Benzyna bezołowiowa w mniejszym stopniu osadza się na silniku i na świecy oraz przedłuża żywotność instalacji wydechowej. Nigdy nie należy używać starej lub brudnej benzyny.

Benzynę przechowujemy wyłącznie w atestowanym kanistrze (bańki po oleju lub wodzie rozpuszczają się i zapychają gaźnik). Należy także, pamiętać żeby nie przechowywać benzyny dłużej niż 2 miesiące. Jeżeli benzyna jest przechowywana przez dłuższy okres, utlenia się, a jej jakość ulega pogorszeniu. Stara benzyna może utrudniać zapłon i pozostawiać osad, który może zatkać instalację doprowadzającą paliwo. 

Jak dbać o glebogryzarkę? 

 • Regularnie sprawdzaj poziom oleju i w razie potrzeby wymieniaj olej.
 • Regularnie czyść lub wymieniaj filtr powietrza.
 • Utrzymuj obwód chłodzenia (chłodnica) w czystości i czyść lub wymieniaj świecę zapłonową w regularnych odstępach czasu.
 • W regularnych odstępach czasu smaruj połączenia mechaniczne, sprawdzaj kable i smaruj króciec napinacza paska.
 • Sprawdź stan noży i w razie potrzeby naostrz je lub wymień.
 • Raz na sezon należy sprawdzić osadzenie wszystkich śrub i wkrętów, zwłaszcza na wirniku.
  Przed każdym użyciem maszyny należy sprawdzić poziom oleju. Regularnie wymieniaj olej.
  Sprawdź i wyreguluj linki sterujące z napinacza i napędu.

Sprawdź także inne wpisy: Glebogryzrka – jak wybrać sprzęt dopasowany do potrzeb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

platnosci-online