Jaką kosiarkę elektryczną kupić do 500 zł? Sprawdźmy!Potrzebujesz kosiarki elektrycznej i jesteś właśnie na początku drogi w poszukiwaniu odpowiedniego sprzętu. Założyłeś sobie 500 zł budżetu. Nie za mały i nie za duży, taki w sam raz, jeżeli masz trawnik do 500m2. Wybór kosiarek ogrodowych jest duży. Postaramy się pomóc w dokonaniu dobrego wyboru – bo kosiarka kosiarce nierówna!


Jaką kosiarkę kupić?

Poszczególne kosiarki różnią się od siebie parametrami, rozwiązaniami technicznymi oraz dodatkowymi funkcjami takimi jak na przykład funkcja mielenia trawy czy też wskaźnik napełnienia kosza. Dlatego jeżeli kupisz pierwszy lepszy sprzęt może okazać się, że popełnisz błąd. Dlatego warto zastanowić się nad potrzebami i przeznaczyć trochę czasu na sprawdzenie, który produkt najlepiej spełni swoje zdanie i nie popsuje się zbyt szybko np. w wyniku złego dopasowania mocy silnika do wielkości trawnika.

Naszym zdaniem njlepszą opcją jest wybór kosiarki elektrycznej z silnikiem indukcyjnym, który wyróżni się wyjątkowo trwałą i bezawaryjną pracą  w porównaniu do silnika szczotkowego.

Kolejnym świetnym rozwiązaniem jest kosiarka wyposażona w  funkcję mielenia, która polega na rozdrabnianiu trawy i pozostawieniu jej na trawniku, w celu użyźnienia gleby. Jest to idealnie rozwiązanie, które nie tylko wpływa na kondycje trawnika i ograniczenie użycia nawozów ale także pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ nie musisz już gromadzić ściętej trawy w workach.


Jakie zalety ma kosiarka elektryczna?


Kosiarki elektryczne mają dużo zalet. Najważniejszą z nich to prosta obsługa. Wystarczy podłączyć przewód do źródła prądu i można kosić trawę. Dodatkową zaletą jest niska waga sprzętu, która ułatwia jego przenoszenie i obsługę. Stąd głownie na zakup kosiarki elektrycznej decydują się głównie kobiety. Atutem elektrycznych kosiarek jest brak emisji spalin oraz cichsza praca (w porównaniu do kosiarki spalinowej) więc idealnie sprawdzą się na mniejszych osiedlach.


Kosiarka elektryczna – jaką moc wybrać?

Najważniejszym parametrem w wyborze kosiarki elektrycznej jest moc silnika, która z kolei powinna być uzależniona od wielkości trawnika, wysokości, gęstości trawy oraz częstotliwości z jaką zamierzamy ten trawnik kosić. W kwocie 500 zł możemy kupić kosiarkę przeznaczoną na maksymalnie 500m2. Dle lepszej orientacji w doborze mocy urządzenia do wielkości trawnika powinniśmy sugerować się poniższym zestawieniem: 

Trawnik o powierzchni do 200 m2 - 1000 W
Trawnik o powierzchni do 300 m2 - 1200 W
Trawnik o powierzchni do 500 m2 - 1400 W
Trawnik o powierzchni do 700 m2 - 1600 W
Trawnik o powierzchni do 900 m2 - 1800 W

Kosiarka elektryczna w dobrej cenie – nasze propozycje

A jakie kosiarki będą warte swojej ceny? Sprawdźmy!

Kosiarka elektryczna Stiga Collector 35 EL

Jedną z tańszych, kosiarek elektrycznych jaką mamy w ofercie jest kosiarka Stiga Collector 35 el. Jest to urządzenie sieciowe o mocy 1000W i szerokością koszenia wynoszącą 33 cm, która zdaniem producenta jest przeznaczona na trawnik o powierzchni 200m2. Kosiarka na wyposażeniu posiada 30 litrowy kosz. Jeżeli faktycznie mamy niedużo trawnika ten wybór może okazać się dla nas wystarczający.Kosiarka wyposażona jest w silnik indukcyjny. 

stiga collector 35

Stiga kosiarka elektryczna Collector 39 E

Niezbyt drogą i zasługującą na uwagę jest kosiarka Stigi model Collector 39 el. Charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i masą, co gwarantuje doskonałą mobilność. Dodatkowo jej parametry są także zadowalające. Indukcyjny (bezszczotkowy silnik) o mocy 1400 W, szerokość robocza 37 cm i pojemny 40 litrowy kosz. całość dopełnia wyjątkowo komfortowy pałąkowy włącznik. Ten model spełni swe zadanie na trawniku o powierzchni do 500 m2.


stiga collector 39el


Kosiarka elektryczna Al-Ko Comfort 34 E

Droższa, ale z całą pewnością pewnością warta swej ceny kosiarka AL-KO Comfort 34E sprawdzi się na trawniku o powierzchni do 300 m2. Urządzenie to posiada bardzo wygodny włącznik, który zdecydowanie wpływa na komfort pracy. Do tego duże koła i pojemny 37 litrowy kosza. Producent zadbał także o wygodną regulację wysokości koszenia. Dodatkowy atutem jest indukcyjny silnik.

al-ko comfort 34e

Kosiarka elektryczna Al-Ko Comfort 40 E

Jeżeli zdecydowalibyśmy się nieco nagiąć budżet i zainwestować to polecamy wybór kosiarki Comfort 40 E również z rodziny niemieckiego producenta marki AL-KO. Co czyni ten model wyjątkowym? Przede wszystkim moc silnika 1400 W (silnik indukcyjny) idealna na trawnik o powierzchni 600m2. Wygodny uchwyt i regulacja wysokości koszenia ale co najważniejsze opcja opcja mulczowania trawy, którą opisywaliśmy wyżej.

al- ko comfort 40e

Kosiarka do 500 zł – gdzie kupić?

Dobra i tania kosiarka? To nie zawsze idzie w parze i nie dotyczy tylko zakupu kosiarki. Nie da się ukryć, że z reguły droższe urządzenia zapewniają też większe perspektywy. Pomimo to warto sprawdź, czy Twoja upatrzona kosiarka nie jest dostępna w promocyjnej cenie. Wiele okazji cenowych możesz znaleźć na www.garden-system.pl
Artykuły powiązane:

1. 
Ranking kosiarek elektrycznych 2020
2.Jak wybrać odpowiednią kosiarkę elektryczną?