• Wertykulatory STIGA

Wertykulatory Stiga choć może jeszcze nie każdy ogrodnik ma tego świadomość, ale to jedne z najważniejszych urządzeń służących do pielęgnacji trawy. Wertykulatory służą do wykonywania wiosennych i jesiennych zabiegów regeneracyjnych na trawniku. To właśnie wertykulacji zawdzięczamy zdrowy, gęsty i zielony trawnik.

Wertykulator Stiga - elektryczny czy spalinowy

Firma Stiga mając świadomość tego, jak ważna jest wertykulacja trawy przygotowała dla swoich klientów wertykulatory elektryczne i spalinowe. Głównym kryterium przy zakupie wertykulatora jest rodzaj napędu i wielkość trawnika. 

Wertykulator elektryczny – przyjazny środowisku naturalnemu, o niewielkiej wadze nie wymagający częstej konserwacji. Z powodzeniem radzi sobie w mniejszych i średnich trawnikach. Mało miejsca do przechowywania, prosta obsługa, stosunkowo niska cena to zdecydowane zalety tego sprzętu.

Wertykulator spalinowy – Poradzi sobie w trudniejszych warunkach, na większych trawnikach. Można z niego korzystać w dowolnym miejscu. Decydując się na zakup wertykulatora spalinowego, podobnie jak w przypadku zakupu kosiarki spalinowej musimy liczyć się z wyższymi kosztami eksploatacji sprzętu oraz jego konserwacją. Niemniej jednak wertykulatory spalinowe są wydajne i jeżeli mamy duży trawnik (powyżej 800 m2) powinniśmy zdecydować się na zakup wertykulatora spalinowego.

  • Parametry

Jeżeli chcesz zaczerpnąć wiedzy odnośnie prawidłowej wertykulacji zapraszamy do poczytania serii wpisów blogowych odnośnie wertykulacji: