Twój koszyk
Autoryzowany dystrybutor:
Gwarancja oryginalności

Robot koszący – kiedy się na niego zdecydować?

Zamierzasz mieć piękny, równo przystrzyżony trawnik? Nie chcesz biegać z sierpem i dorównywać każde źdźbło? Marzy Ci się automatyczny pomocnik? W przydomowych pracach ogrodowych szukasz wsparcia? Czy już czas na zakup robota koszącego? Czy skutecznie zniweluje on Twój wysiłek? Przeczytaj, kiedy zdecydować się na automatyzację swojej pracy!

Roboty do trawy w ostatnich latach zyskują na popularności. Wysokie parametry techniczne, intuicyjna obsługa oraz spadające ceny to najważniejsze powody, jakimi kierują się konsumenci w poszukiwaniach robotów koszących. Szeroka oferta producentów sprawia, że dziś każdy może znaleźć automatycznego pomocnika!

Robot koszący zadba należycie
o Twój trawnik!

Niezależnie czy Twój trawnik jest przydomowym ogródkiem czy jesteś posiadaczem dużego areału terenów zielonych wsparcie robota do trawy jest dużym ułatwieniem w codziennym jego utrzymaniu.

Należy pamiętać o kilku zasadach. Pierwszą, kluczową jest zdefiniowanie obszaru pracy robota koszącego. Przewód ograniczający, montowany na powierzchni lub pod ziemią, zabezpiecza miejsca, w których urządzenie nie powinno się znaleźć.

Druga to sterowanie zapewniające dostęp do najbardziej oddalonych miejsc oraz stacji ładowania. W chwili, gdy baterie są na wyczerpaniu robot do trawy samodzielnie podjedzie, aby się nabrać nowego zastrzyku energii.

Przed rozpoczęciem pracy Twojego pomocnika warto zwrócić uwagę na jakość nawierzchni – duże elementy, takie jak patyki czy kamienie, warto usunąć, aby nie popsuć elementów wyposażenia robota koszącego (to nie spalinowa kosiarka!). Roboty do trawy zawsze mają czas na pracę

Kiedy Ty nie masz czasu, aby zająć się trawnikiem Twój robot koszący zawsze znajdzie chwilę, aby popracować. Możesz zdecydować dokładnie, kiedy ma być on pielęgnowany.

Czy praca ma być „na zawołanie” czy według założonego harmonogramu?

Nie bój się wczesnych czy późnych godzin – dzisiejsze roboty do trawy to ciche urządzenia pracujące niemal bezgłośnie.
Dowód wykonanej pracy znajdziesz wyglądając za okno lub zerkając w ekran dołączonej aplikacji. Nowoczesne roboty koszące wyposażone są w nadajniki GPS.

Warto zwrócić uwagę, że trasy przejazdu nie są systematyczne. Dzięki losowo dobranym miejscom koszenia trawa pielęgnowana jest w równym stopniu w każdym zakątku powierzonego terenu.

Bezpieczeństwo koszenia

Dzisiejsze roboty do trawy zapewniają pełne bezpieczeństwo użytkownikom, którzy znaleźli się w miejscu ich pracy (dzieciom czy zwierzętom domowym).

Płaszczyzny tnące są tak zamontowane, aby nie było możliwości skaleczenia. W momencie podniesienia urządzenia robot koszący automatycznie wyłączy się.

Nowoczesna technologia i wysokiej jakości materiały są nie tylko odporna na działanie wody, ale także nie blokuje się podczas koszenia mokrej trawy.

Przed zakupem dokładnie sprawdź produkt – czy spełnia on Twoje oczekiwania. Producenci robotów koszących zapewniają możliwość ich wypożyczenia. Podczas testów przekonasz się sam o wszystkich jego wadach i zaletach a na podstawie analizy kosztów i korzyści będziesz mógł dokonać ostatecznego wyboru.

Montaż robota koszącego można wykonać samemu jeżeli ogród jest nieskomplikowany. Jeżeli jest dużo zakamarków lub poprostu nie masz czasu żeby zamontować swoją kosiarkę automatyczną możesz to zlecić specjalistom.

Każdy fachowy serwis robotów koszących powinien bez problemu podjąć się instalacji przy użyciu odpowiedniego sprzętu. 

Nasi montażyści posiadają na wyposażeniu maszynkę do kładzenia kabla ograniczającego na istniejącym trawniku, dzięki temu montaż kosiarki może odbyć się prawie bezinwazyjnie i bez żadnych śladów.

Czy zatem już czas odstawić tradycyjną kosiarkę? 

Już najwyższy moment, aby trawnik był miejscem relaksu, pikników czy spotkań z przyjaciółmi. Ma być miejscem spędzania wolnego czasu w przyjemny sposób a nie być kolejnym polem do monotonnej pracy.

Dzięki pomocy robotów koszących jego utrzymanie staje się dziecinnie proste. Zacznij szanować swój czas i niezbędne prace zleć robotom do trawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

platnosci-online