Twój koszyk
Autoryzowany dystrybutor:
Gwarancja oryginalności
sklep produktów makita, stiga, oleo mac, echo, schinada, alko do ogrodu sklep produktów kranzle, echo, john deere, weber do ogrodu
kosiarki stiga

Kosiarka spalinowa Stiga – jaki model kupić?

Szukasz idealnego rozwiązania dla swoich potrzeb w zakresie koszenia trawnika?

Wybór odpowiedniej kosiarki to pierwszy krok w kierunku posiadania pięknego trawnika, z którego będziesz dumny. Wszystkie kosiarki STIGA są zbudowane z wykorzystaniem najlepszej jakości pod względem projektu i materiałów, specyficznych cech, a także ze szczególnym naciskiem na wygodę użytkownika. Musisz więc tylko zdecydować: w jaki sposób chcesz kosić trawę?

Wolisz pchać kosiarkę, czy po prostu iść za nią? Czy powinna być wygodna, bezprzewodowa, mocna czy cicha? Każda z naszych kosiarek ma swoje własne funkcje, tak jak Ty masz własne potrzeby.

W ofercie Stiga znajdziesz:

Kosiarki STIGA to łatwe w obsłudze, niezawodne i solidne maszyny do koszenia trawnika w bardziej tradycyjny sposób. W zależności od wielkości ogrodu istnieje wiele modeli do wyboru z różnymi źródłami zasilania i systemami koszenia: kosiarki spalinowe bez napędu np. Stiga Collector 43 są idealne do małych i średnich ogrodów, podczas gdy kosiarki spalinowe z napędem są idealne do średnich i dużych trawników i zapewniając dłuższe sesje robocze. 

Table of Contents

  Kosiarki spalinowe Stiga – gdzie nowoczesność spotyka się z prostotą użycia

  W kolekcji kosiarek spalinowych marki Stiga znajduje się ponad 20 różnych różnych modeli, które różnią się od siebie szerokością koszenia oraz funkcjami, ale mają wspólny mianownik jakim jest jakość wykonania oraz uczciwa ceny. Kosiarki spalinowe Stiga są nowoczesne, łatwe w obsłudze, a co więcej – ich atrakcyjna cena idzie w parze ze znakomitą jakością produktów. Ponadto producent oferuje również różnorodne kosiarki, wśród których znalazły się zarówno modele z napędem, jak i bez napędu. Dodatkowo klienci marki mogą również wybrać pomiędzy elektrycznym rozrusznikiem, mulczowaniem oraz modelami z koszem.

  Dzięki szerokiemu wyborowi modeli do zbierania, mulczowania i wyrzutu bocznego jesteśmy pewni, że znajdziesz najlepszą kosiarkę dostosowaną do Twojego ogrodu i Twoich potrzeb.

  Zanim podejmiesz decyzję o wyborze kosiarki zastanów się jaki rodzaj cięcia wolisz? Który jest lepszy dla Twojego trawnika? Czy wolałbyś zbierać trawę do kosza lub pozostawić rozdrobnioną trawę jako naturalny nawóz? Na każdą potrzebę znajdziesz kosiarkę w naszym sklepie! Ponadto prawie wszystkie kosiarki Stiga z koszem mają możliwość mulczowania trawy oraz wyrzutu bocznego.

  W zależności od obszaru, który chcesz skosić, możesz potrzebować różnych funkcji kosiarki. STIGA może zaoferować najlepsze rozwiązanie, bez względu na to, jak duży i złożony może być Twój trawnik.

  W zależności od Twoich potrzeb i preferowanego sposobu pielęgnacji ogrodu, możesz wybierać między maszynami pchanymi (bez napędu) lub samobieżnymi (z napędem).

  • Kosiarka spalinowa Stiga Combi 748 S
   Kosiarka spalinowa Stiga Combi 748 S
   1790,00 
  • Kosiarka spalinowa Stiga Combi 753 S
   Kosiarka spalinowa Stiga Combi 753 S
   2254,00 
  • Kosiarka spalinowa Stiga Collector 48 S
   Kosiarka spalinowa Stiga Collector 48 S
   1586,00 

  Ile mocy potrzebujesz? Masz dużo koszenia, czy potrzebujesz cichego, bez emisyjnego silnika? Asortyment STIGA obejmuje wszystkie dostępne źródła zasilania, abyś mógł wybrać to, które bardziej Ci odpowiada.

  Kosiarka spalinowa Stiga Twinclip

  Tnij tak długo, jak chcesz, ile chcesz
  Idealne dla:
  ogrody do 2500 m2
  długi czas koszenia
  zbieranie dużych ilości trawy
  dostępne źródło zasilania: benzyna

  Kosiarki STIGA Twinclip: idealne połączenie mocy, wydajności koszenia i innowacji. Specjalny nóż od którego wzięła się nazwa modelu i podniesiony korpus maksymalizują wydajność przepływu powietrza, umożliwiając pracę przez długi czas bez konieczności zatrzymywania się w celu opróżnienia worka. Mocna konstrukcja i materiały sprawiają, że kosiarka Stiga Twinclip jest niezawodnym partnerem w pielęgnacji dużych trawników.

  Cechą charakterystyczną dla kosiarek z serii Twinlip jest podwójne ostrze. Nowa technologia cięcia została zgłoszona do opatentowania.  Podwójny nóż, który podwaja wydajność koszenia i optymalizuje zbieranie trawy, zapewniając idealne cięcie. Dwuwarstwowe ostrze z 4 powierzchniami tnącymi. Przednia krawędź ostrza wykonuje wstępne cięcie; drugie ostrze tnie dodatkowo, trawa jest cięta i ponownie przycinana,  co skutkuje zauważalną wydajnością zbierania wynoszącą około 20% więcej.

  Kolejna cecha charakterystyczna modeli Twinclip to zintegrowane dźwignie dzięki którym istnieje możliwość regulacji wysokości rączek jednym kliknięciem lub złożenia ich w celu zaoszczędzenia miejsca do przechowywania.

  Kosiarka spalinowa Stiga Turbo 

  Maszyna o dużej wytrzymałości
  Idealne dla:
  ogrody do 2200 m2
  długi czas koszenia
  metody cięcia 3 w 1, ale przeznaczone głównie do zbierania
  dostępne źródło zasilania: benzyna

  Kosiarki STIGA Turbo Power to solidne maszyny, wyposażone w aluminiowe obudowę charakteryzujące się dużą wytrzymałością, odpornością na rdzę, trwałością i obniżoną waga. Mocny punkt mocowania na kierownicy sprawia, że ​​maszyny te są stabilne i wytrzymałe, nawet na nierównych terenach.  Kosiarka spalinowa Stiga Mulilticlip

  Dla miłośników mulczowania
  Idealne dla
  ogrody do 2200 m2
  długie koszenie
  mulczujące
  dostępne źródła zasilania: akumulator, benzyna

  Stiga od ponad 30 lat jest liderem w mieleniu trawy już od ponad 30 lat.

  Kosiarki STIGA Multiclip są wyposażone w specjalnie zaprojektowane ostrze zapewniające najlepsze rezultaty mulczowania. Mulczowanie pomaga zaoszczędzić czas, ponieważ nie trzeba zbierać trawy i opróżniać worków, a także zapewnia ciche i łatwe operacje. Napęd na przednie koła umożliwia pokonywanie wzniesień i szorstkiej trawy przy minimalnym wysiłku.

  Zalety technologii Multiclip

  TECHNOLOGIA MULTICLIP

  System STIGA Multiclip tnie trawę, kilkakrotnie redukując ją na drobne cząstki, które rozkładając się na trawniku, zwracają cenne składniki odżywcze do gleby, aby ją użyźnić i spowodować lepszy wzrost trawy.

  OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

  Nie ma potrzeby grabienia skoszonej trawy ani opróżniania worka; dlatego jest to możliwe kosić trawę o około 30% szybciej niż kosiarka zbierająca. Również Multiclip w rzeczywistości działa równie dobrze na liście, nawet nie musisz ich grabić!

  POSZANOWANIE NATURY

  • Rozdrobnione cząstki rozsiane na glebie zawierają cenne substancje, które odżywiają trawnik, eliminując potrzebę stosowania dodatkowych nawozów chemicznych.

  • Drobno zmielone cząsteczki trawy zawierają wodę i tworzą wilgotną warstwę na Twoim trawniku, zmniejszając potrzebę nawadniania.

  • Multiclip poprawia glebę i obszar korzeni, zapobiegając wysychaniu.

  Dzięki mieleniu trawy oszczędzasz czas i pieniądze, a twój trawnik jest naturalnie odżywiony. Prawdziwa sytuacja typu win-win.  temu Twój trawnik będzie zielony i piękny, idealnie nawieziony cennymi, naturalnymi składnikami odżywczymi. Recykling odbywa się na miejscu. A Ty oszczędzasz czas i pieniądze – Możesz zapomnieć o zbieraniu i kompostowaniu trawy.

  Kosiarka spalinowa Stiga Combi

  Najbardziej wszechstronna kosiarka firmy STIGA
  Idealne dla:
  ogrody od 1000 m2 do 2200 m2
  długie sesje cięcia
  metoda cięcia 3 lub 4 w 1
  dostępne źródła zasilania: akumulator, benzyna, prąd

  Kosiarki STIGA Combi to wszechstronne maszyny, oferujące metody koszenia 3w1 lub 4w1. Możesz wybierać między zbieraniem trawy do kosza, mulczowaniem, wyrzutem bocznym lub tylnym. Kosiarki Stiga Combi zapewniają wysoki komfort użytkowania, przechowywania i konserwacji. Modele serii Combi  są zdecydowanie najlepiej sprzedającymi się kosiarkami marki Stiga.

  Firma Stiga wprowadziła w 2022 roku zupełnie innowacyjne rozwiązanie. Od nowa zaprojektowano kierownicę, która ma za zadanie rozwiązać kłopot z przechowywaniem i montażem, a także dotarciem w trudno dostępne miejsca.


  Kosiarka spalinowa Stiga Colleector 

  Idealne dla:
  Ogrody do 1200 m2
  specyficzny do zbierania trawy
  funkcje komfortowe
  Dostępne źródło zasilania: benzyna, elektryczna

  STIGA Collector to łatwe w obsłudze maszyny przeznaczone specjalnie do zbierania trawy. Worki mają pojemność do 60 litrów, co pozwala na koszenie bez konieczności zbyt częstego zatrzymywania się w celu opróżnienia worka. Komfortowe funkcje obejmują przedni uchwyt, który ułatwia podnoszenie, oraz scentralizowaną regulację wysokości koszenia w celu dostosowania wyników cięcia.

  Czy warto kupić kosiarkę Stiga?

  Stiga to producent kosiarek i maszyn ogrodniczych. Firma powstała w Szwecji w 1934 roku. Stiga ma ponad 80-letnie doświadczenie w tworzeniu innowacyjnych produktów konsumenckich. Zgodnie z jej tradycją i wymagającym klimatem skandynawskim, wszystkie produkty Stiga charakteryzują się wysoką jakością i doskonałymi parametrami użytkowymi.

  Firma Stiga jest dobrze znana z jakości i niezawodności swoich kosiarek, traktorów i sprzętu ogrodniczego. Nazwa Stiga od ponad 80 lat kojarzona jest z kosiarkami, traktorami ogrodniczymi i kosiarkami samojezdnymi.

  Kupuj bez obaw po konkurencyjnych cenach z obsługą posprzedażną, której można oczekiwać od wiodącego producenta i dystrybutora. Produkty Stiga posiadają kompleksowe gwarancje producenta. Kupując Stigę, kupujesz wysokiej jakości maszynę, która zapewni Ci wieloletnią obsługę i niezawodność. 

  Wszystkie kosiarki Stiga są testowane w fabrykach, zanim trafią do Klienta. Testowanie bowiem jest fundamentalną częścią procesu w STIGA Group. Narzędzia, maszyny i sprzęt ogrodniczy to niezwykle złożone systemy, dlatego testują nawet najmniejsze części, aby upewnić się, że spełniają następujące kluczowe normy:

  Wydajność – silniki są mocne, a ruchome części wydajne, aby każde zadanie ogrodnicze było tak satysfakcjonujące, jak to tylko możliwe.

  Trwałość – produkty Stiga zostały zaprojektowane tak, aby przez długi czas były niezawodnym partnerem ogrodniczym, dlatego są dokładnie testowane, aby upewnić się, że są odporne na zużycie.

  Komfort – Wszystko, od pozycji trzymania po poziom hałasu, musi zapewnić, że narzędzie jest wygodne i łatwe w użyciu dla prawdziwej osoby, dla której jest przeznaczone.

  Bezpieczeństwo – Ogrody powinny być bezpieczne zarówno dla dzieci i zwierząt domowych, jak i dorosłych, dlatego ważne jest, aby klienci mogli bez obaw korzystać z naszych narzędzi, wiedząc, że spełniają one najwyższe standardy bezpieczeństwa.

  Stiga co to za firma?

  W skrócie: Stiga to inżynierowie z ręką do ogrodnictwa i sercem ogrodników. 

  – Simplicity (prostota) Sprawiamy, że staje się to łatwiejsze. Używamy mniej, aby osiągnąć więcej. Tworzymy niezawodne, praktyczne, zorientowane na użytkownika produkty. Narzędzia, które są intuicyjne i zaspokajają realne potrzeby Klientów.

  – Togetherness (wspólnota) Opieramy się na wartościach rodzinnych. Europejska marka, której podstawami są otwartość, dostępność i praca zespołowa. 

  I – Innovation (innowacja) Kształtujemy przyszłość. Nieustannie myślimy o przyszłości w dziedzinie elektryczności, technologii cyfrowej i ochrony środowiska. Długa historia innowacyjności. Zespół inżynierów z zamiłowaniem do ogrodnictwa.

  G – Garden-care (pielęgnacja ogrodu). Dbamy o przyrodę. Działamy w zgodzie z naturą. Troszczymy się o ogrody i ogrodników. Pozytywnie wpływając na naturę, bo wiele terenów zielonych tworzy jeden globalny ogród: naszą planetę. 

  A – Action (działanie) Jesteśmy proaktywni. Słuchamy. Uczymy się. Łączymy inżynierie logiki i magię twórczości, aby przekuwać pomysły w praktyczne ulepszenia. 

  stiga company

  STIGA Group skupia się na innowacjach, aby projektować sprzęt ogrodniczy, który za każdym razem wykonuje swoją pracę perfekcyjnie. Narzędzia łączą nowoczesne udogodnienia z solidną inżynierią, dzięki czemu ogrodnictwo staje się prawdziwą przyjemnością.

  Wykorzystując doświadczenie z ostatnich 90 lat w pielęgnacji trawników i ogrodów na całym świecie, udoskonalili ofertę, aby zapewnić najlepszą możliwą kombinację technologii i wydajności. Dzięki temu stali się jedną z najszybciej rozwijających się firm ogrodniczych w Europie.


  Nie jesteś pewny, na którą maszynę się zdecydować? Masz pytania dotyczące dostępnych kosiarek? Skontaktuj się z nami! Jesteśmy przekonani, że różnorodny wybór kosiarek Stiga pozwoli Ci znaleźć urządzenie, które będzie idealne do Twoich potrzeb. Nasza grupa doradców z przyjemnością doradzi Ci w odpowiednim zakupie.

  Najczęściej zadawane pytania

  Sprawdź popularne wpisy w tej kategorii: 

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  platnosci-online

  Informacje Sezonowe / Nowości produktowe

  bezpośrednio na Twoją skrzynkę mailową

  Garden System potrzebuje danych zawartych w tym formularzu w celu dostarczenia Ci materiałów, o które wnioskujesz. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.