Twój koszyk
Autoryzowany dystrybutor:
Gwarancja oryginalności
sklep produktów makita, stiga, oleo mac, echo, schinada, alko do ogrodu sklep produktów kranzle, echo, john deere, weber do ogrodu
jaki uzywany traktor kupic

Jaki używany traktorek kosiarkę kupić?

Zamierzasz kupić używany traktorek do koszenia trawy? Dobrze trafiłeś. Kupując używaną maszynę, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, ale możesz też sporo stracić (mówię tu nie tylko o pieniądzach, ale i czasie).  Nie musisz być ekspertem od kosiarek, aby wykryć potencjalne problemy. Jeżeli tylko zapoznasz się z naszymi wskazówkami, zakup może okazać się prostszy. Co więc należy wziąć pod uwagę przed zakupem traktora ogrodowego? Przeczytaj nasz przewodnik, aby uzyskać pomoc, wskazówki i porady.

Czy warto kupić używany traktorek do trawy?

Z tym pytaniem w sklepie Garden System spotykamy się dosyć często i zawsze odpowiadamy tak samo: to zależy i już tłumaczymy, od czego. Zakup używanego traktora do koszenia trawy, wiąże się z pewnym ryzykiem. Pomyśl, czy gdybyś miał traktorek, z którego jesteś zadowolony i nie przysporzył Ci kłopotów to czy szukałbyś nowej maszyny? Raczej nie. Zakup używanego traktora do koszenia trawy wiąże się z pewnym ryzykiem.

Na co dzień zajmujemy się nie tylko sprzedażą maszyn ogrodniczych, ale także części zamiennych i serwisem. W związku z tym prowadzimy setki rozmów z klientami, którzy chcą zakupić części zamienne do swoich maszyn czy też skorzystać z naprawy urządzenia w naszym serwisie. Na podstawie zgromadzonych doświadczeń chętnie udzielimy Ci rad i wskazówek.

Z traktorkami do koszenia, a nawet z kosiarkami nie jest tak, jak z samochodami. Samochody wymieniamy zdecydowanie częściej, zachęceni reklamami telewizyjnymi. Wchodzą nowe modele z większym silnikiem,  lepszym wyposażeniem podnoszącym komfort jazdy, nowoczesny wyglądem czy systemami bezpieczeństwa. To wszystko sprawia, że odczuwamy potrzebę zamiany samochodu.

jaki traktor do koszenia

Wracając do traktorków ogrodowych, myślimy o sprzedaży wtedy, gdy zaczyna się psuć i jest mocno wyeksploatowany. Ewentualnie zmienia się koncepcja ogrodu, zmniejszamy obszar trawnika. Sprzedajemy dom, przeprowadzamy się do domu z mniejszym ogrodem lub do mieszkania. Wtedy faktycznie można natrafić na okazję i kupić dobry używany traktor do koszenia trawy.  W większości przypadków jednak musimy liczyć się z faktem, że sprzęt będzie mocno zużyty i trzeba będzie go naprawiać. O ile jesteś majsterkowiczem i masz czas, żeby naprawić kosiarkę we własnym zakresie.

Jaki traktorek kosiarkę używany kupić?

1. Sprawdź ceny nowych modeli. 

Na początek radzimy zrobić rozeznanie, sprawdzić aktualną ofertę  na kosiarki traktorki u lokalnych dealerów oraz w sieci. Ważne jest, żeby zorientować się w cenach nowych modeli, warunkach gwarancji oraz ofercie ratalnej. Musisz to wiedzieć, żeby mieć porównanie. Czy za zaoferowaną cenę używanego traktorka za niewielką dopłatą przypadkiem nie kupisz nowej maszyny na gwarancji.  Ceny nowych kosiarek traktorków sprawdzisz w naszym sklepie. Dla przykładu:

 • john deere x350r
  JOHN DEERE X350R KOSIARKA SAMOJEZDNA TRANSPORT FIRMOWY
  34500,00 
 • stiga-estate-384
  Stiga Estate 384 – Traktor ogrodowy
  11790,00 
 • Stiga Estate Special traktorek kosiarka
  Stiga Estate Special traktorek kosiarka
  17290,00 
 • Stiga Estate 584 - Traktor ogrodowy
  Stiga Estate 584 – Traktor ogrodowy
  15799,00 
 • Stiga Tornado Special - Traktor ogrodowy
  Stiga Tornado Special – Traktor ogrodowy
  16276,00 
 • Stiga Park 500 W + Combi 100 Q Plus + HPS 235R zestaw promocyjny
  Stiga Park 500 W + Combi 100 Q Plus + HPS 235R zestaw promocyjny
  25265,00 

2. Oszacuj cenę używanego traktora ogrodowego

Znając już ceny nowych maszyn, możesz założyć, że kupując używaną kosiarkę, zapłacisz 50-60 % ceny detalicznej. To wszystko jest uzależnione od ilości przepracowanych motogodzin oraz stanu technicznego urządzenia. 

3. Kup traktor, do którego będziesz miał serwis na miejscu 

Zanim dokonasz zakupu, sprawdź czy lokalny serwis maszyn ogrodniczych posiada w swojej ofercie części zamienne do maszyny, którą zamierzasz kupić i czy ewentualnie podejmie się naprawy lub przeglądu takiego sprzętu. Sprawdź, czy traktor ma tabliczkę znamionową (szukaj jej pod siedzeniem). Na tabliczce znajduje się model urządzenia oraz numer artykułu, które niezbędne są podczas zamawiania części zamiennych.

tabliczka

4. Żywotność sprzętu 

Pamiętaj! Maszyny ogrodnicze jak każdy sprzęt mają swoją żywotność. Producenci określają ją po liczbie motogodzin. Traktorek ogrodowy przeznaczony jest na wiele lat intensywnego użytkowania. Z naszego doświadczenia wynika, że w przypadku dobrze dobranej maszyny do powierzchni koszenia możesz spodziewać się pracy od 8 do 10 lat pracy bez większych awarii. Po tym czasie maszyna dalej jest sprawna, ale wymaga znacznie częstszych prac konserwacyjnych. 

Oczywiście wszystko zależy od tego, jak bardzo będziemy dbać o sprzęt.   Miej na uwadze, że im starsza maszyna tym części zamienne do niej mogą być droższe i trudniej dostępne. Dlatego tym bardziej przy zakupie używanego traktorka ogrodowego postaw na popularną markę, będzie Ci łatwiej znaleźć części zamienne.  Producenci bowiem zazwyczaj utrzymują magazyn z częściami zamiennymi ok.10 lat od momentu zakończenia seryjnej produkcji danego modelu.  

5. Postaw na sprawdzone marki z dobrą opinią użytkowników

Zakładając, że przejrzałeś już portale ogłoszeniowe i wstępnie wybrałeś odpowiadający Ci model nadzszedł czas na obejrzenie maszyny i kontakt ze sprzedającym. Zanim pojedziesz obejrzeć sprzęt, rzuć okiem na fora internetowe. Sprawdź,  jakie są opinie użytkowników dotyczące konkretnego modelu. Chcąc kupić traktorek ogrodowy, koniecznie pojedź i zobacz sprzęt na własne oczy. Nie kupuj kota w worku, postaw na sprawdzone marki np. Stiga, Oleo-Mac, John Deere, Husqvarna, Stihl czy Solo by Al-Ko.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego traktorka kosiarki

Zanim kupisz używaną kosiarkę traktorek rozważyć kilka ważnych kwestii: jak duży jest Twój trawnik (ile masz arów do koszenia), co chcesz robić z trawą: zbierać do kosza, mulczować, czy kosić z wyrzutem bocznym.  Ponadto przed zakupem używanego traktorka powinieneś ustalić jeszcze kilka ważnych rzeczy.  

Zapytaj powód sprzedaży urządzenia. Dlaczego ktoś sprzedaje dobrą kosiarkę? Staraj się kupować urządzenie od pierwszego właściciela.  Poproś o okazanie dowodu zakupu. Zapytaj, czy zachowano paragony z konserwacji sprzętu oraz instrukcję obsługi.

Jeżeli osoba sprzedająca nie jest pierwszym właścicielem, postaraj się ustalić pochodzenie traktorka.  Zapytaj o ewentualne naprawy i zmiany, których dokonał we własnym zakresie. To także jest ważne jeżeli będziesz chciał zakupić części zamienne. Zdarzyło się, że  zamawialiśmy pasek do napędu noży po modelu traktorka, Klient wrócił z paskiem twierdząc, że nie pasuje on do urządzenia. Okazało się, że maszyna ta była kupiona jako używana i poprzedni właściciel podmienił agregat koszący od innego traktorka.

Sprawdź, czy na urządzeniu jest tabliczka znamionowa z oznaczeniem roku produkcji maszyny modelu oraz numeru seryjnego.  Z tabliczki znamionowej nie tylko odczytasz faktyczny rok produkcji urządzenia (co jest ważne w przypadku zakupu używanej maszyny)  będzie Ci ona potrzebna także w przypadku późniejszych zakupów części zamiennych. Brak takiej tabliczki znacznie utrudnia szukanie części zamiennych. Często zdarza się, że producent dokonuje zmiany i bez ustalenia roku produkcji ciężko będzie dobrać odpowiednie części.

Oceń stan wizualny urządzenia. Nie kupujesz nowej maszyny, więc musisz być przygotowany na drobne pęknięcia plastiku czy korozję na metalowych częściach traktora.  Sprawdź opony, czy nie są popękane. Sprawdź,czy na silniku nie widać żadnych wycieków płynów. Sprawdź poziom oleju, zajrzyj do filtra powietrza. 

Koniecznie przetestuj sprzęt! Tak samo jak nie kupisz auta bez jazdy próbnej,  nie kupuj traktorka bez jego przetestowania. Jazda próbna pozwoli Ci ocenić stan techniczny sprzętu, czy łatwo się uruchamia, czy włączają się noże, czy nie ma niepokojących hałasów, czy maszyna nie gaśnie, czy są sprawne hamulce. Oceń również jak kosi trawę, jak zbiera ją do kosza, czy nie tylko zademonstruje, jak dobrze kosiarka tnie trawę, ale także pozwoli sprawdzić, czy łatwo się uruchamia, czy pracuje płynnie na biegu jałowym i czy nie pali ani nie gaśnie. Bezpieczne zatrzymanie kosiarki samojezdnej jest tak samo ważne, jak ruszenie jej z miejsca, dlatego sprawdzaj hamulce podczas jazdy próbnej.  Sprawdź, czy agregat koszący obniża się i podnosi płynnie.

Zabierz ze sobą kogoś, kto od dawna posiada już traktor ogrodowy i będzie mógł Ci obiektywnie doradzić i wskazać ewentualne wady sprzętu. 

Im więcej dowiesz się o historii kosiarki, tym mniejsze ryzyko zakupu  niesprawnego sprzętu, który zamiast cieszyć przysporzy Ci zmartwień i niezaplanowanych wydatków. 

Teraz jesteś gotowy na zakup traktorka ogrodowego. Życzymy Ci powodzenia w szukaniu wymarzonego sprzętu,  a jeśli jednak zmienisz zdanie i zapragniesz zakupić nową maszynę, sprawdź naszą ofertę: 

Sprawdź nasze pozostałe poradniki:

platnosci-online

Informacje Sezonowe / Nowości produktowe

bezpośrednio na Twoją skrzynkę mailową

Garden System potrzebuje danych zawartych w tym formularzu w celu dostarczenia Ci materiałów, o które wnioskujesz. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.