Jak głęboko wertykulować?

Należy prawidłowo dobrać głębokość roboczą. Zależy ona od grubości filcu i stopnia ubicia gleby. Wiek trawnika jest także bardzo istotny.

Umieść maszynę na trawniku – noże powinny dotykać podłoża. Włącz silnik i przejedź wertykulatorem na trawniku krótki odcinek w przód i w tył.

Wyreguluj głębokość roboczą tak, by ostrza tylko nacinały powierzchnię.

Umieścić ostrza wertykulatora w położeniu wyjściowym, aby ustawić głębokość roboczą. W takim położeniu wyjściowym można ustawić i odpowiednio wyregulować pożądaną głębokość nacinania.

Głębokość nacinania trawnika wynosi około od 5 mm do 15 mm.

Teraz możesz zacząć.

Przy trawniku wypielęgnowanym należy używać wertykulatora w jednym kierunku. Przy bardziej zbitej powierzchni należy najpierw przejechać w jednym kierunku, a potem w poprzek trawnika. Należy uważać, aby podczas zmiany kierunku ostrza nie znajdowały się w podłożu. Dokładnie zgrab filc leżący na powierzchni. Teraz można przeprowadzić nawożenie i piaskowanie trawnika. Jeśli jest sucho, należy odpowiednio nawodnić teren. Po wertykulacji trawnik należy chronić przez kilka dni. Murawa ma wówczas optymalne warunki do regeneracji po obciążeniu wywołanym wertykulacją.

Trawnik przed wertykulacją
Trawnik po wertykulacji

Ważne:
W przypadku bardzo suchego terenu po wertykulacji należy podlać trawnik.


Jesienią należy pamiętać, by:
Przy bezdeszczowej pogodzie najpierw zgrabić leżące liście. Stanowią one cenną ściółkę, która idealnie nadaje się do użyźniania i nawożenia gleby.

Sprawdź jak zrobić wertykulację krok po kroku 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart

Zapytanie o produkt


Notice: Undefined index: captcha in /home/dzefcsfrri/domains/garden-system.pl/public_html/wp-content/plugins/gm-woocommerce-quote-popup/includes/GMWQP_Shortcode.php on line 151
Jestem zainteresowany zakupem produktu Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Podaj poniżej swój poprawny adres e-mail.
Przewiń do góry