Twój koszyk
Autoryzowany dystrybutor:
Gwarancja oryginalności
sklep produktów makita, stiga, oleo mac, echo, schinada, alko do ogrodu sklep produktów kranzle, echo, john deere, weber do ogrodu

Jak głęboko wertykulować?

Należy prawidłowo dobrać głębokość roboczą. Zależy ona od grubości filcu i stopnia ubicia gleby. Wiek trawnika jest także bardzo istotny.

Umieść maszynę na trawniku – noże powinny dotykać podłoża. Włącz silnik i przejedź wertykulatorem na trawniku krótki odcinek w przód i w tył.

Wyreguluj głębokość roboczą tak, by ostrza tylko nacinały powierzchnię.

Umieścić ostrza wertykulatora w położeniu wyjściowym, aby ustawić głębokość roboczą. W takim położeniu wyjściowym można ustawić i odpowiednio wyregulować pożądaną głębokość nacinania.

Głębokość nacinania trawnika wynosi około od 5 mm do 15 mm.

Teraz możesz zacząć.

Przy trawniku wypielęgnowanym należy używać wertykulatora w jednym kierunku. Przy bardziej zbitej powierzchni należy najpierw przejechać w jednym kierunku, a potem w poprzek trawnika. Należy uważać, aby podczas zmiany kierunku ostrza nie znajdowały się w podłożu. Dokładnie zgrab filc leżący na powierzchni. Teraz można przeprowadzić nawożenie i piaskowanie trawnika. Jeśli jest sucho, należy odpowiednio nawodnić teren. Po wertykulacji trawnik należy chronić przez kilka dni. Murawa ma wówczas optymalne warunki do regeneracji po obciążeniu wywołanym wertykulacją.

Trawnik przed wertykulacją
Trawnik po wertykulacji

Ważne:
W przypadku bardzo suchego terenu po wertykulacji należy podlać trawnik.


Jesienią należy pamiętać, by:
Przy bezdeszczowej pogodzie najpierw zgrabić leżące liście. Stanowią one cenną ściółkę, która idealnie nadaje się do użyźniania i nawożenia gleby.

Sprawdź jak zrobić wertykulację krok po kroku 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

platnosci-online

Informacje Sezonowe / Nowości produktowe

bezpośrednio na Twoją skrzynkę mailową

Garden System potrzebuje danych zawartych w tym formularzu w celu dostarczenia Ci materiałów, o które wnioskujesz. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.