Twój koszyk
Autoryzowany dystrybutor:
Gwarancja oryginalności
sklep produktów makita, stiga, oleo mac, echo, schinada, alko do ogrodu sklep produktów kranzle, echo, john deere, weber do ogrodu

Jaki agregat prądotwórczy na budowę? Nasi eksperci doradzają: który model wybrać –  parametry, silnik i ceny

Budowa jest skomplikowanym i czasochłonnym projektem. Szczególnie, gdy mierzysz się po raz pierwszy z tego typu przedsięwzięciem. Dostęp do prądu to jeden z kluczowych elementów na każdym placu budowy. Przerwy w dostawie elektryczności zdecydowanie nie ułatwiają pracy. Dlatego zakup agregatu prądotwórczego na budowę jest najlepszym rozwiązaniem.

W tym artykule dowiesz się, dlaczego inwestycja w agregat prądotwórczy jest świetnym pomysłem oraz na co powinieneś zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Dlaczego warto kupić agregat prądotwórczy na budowę?

Agregat prądotwórczy na budowę daje Ci ogromną niezależność podczas prowadzenia prac. Szczególnie, gdy odbywają się one w miejscu odległym od wsi lub innych zabudowań. Nie musisz również prosić nowych sąsiadów o udostępnienie prądu na plac budowy.

Dużą zaletą jest również to, że generator świetnie się sprawdzi podczas przerw w dostawie prądu. Dzięki temu, wszystkie prace odbędą się w zaplanowanym czasie.

Agregat na budowę – na co zwrócić uwagę? 5 najważniejszych parametrów

Agregat prądotwórczy musi zasilać wszystkie urządzenia, które są potrzebne na budowie. Dlatego zanim kupisz generator prądotwórczy na budowę, zwróć uwagę na kilka parametrów.

 1. Wytrzymałość – agregat prądotwórczy jest narażony na wiele uszkodzeń na budowie. Dlatego inwestycja w wytrzymały sprzęt ma w tym przypadku ogromne znaczenie.
 2. Czas pracy agregatu – im dłuższy czas pracy, tym lepiej. Prace na budowie trwają wiele godzin dziennie, dlatego czas pracy generatora prądu jest bardzo ważny.
 3. Koszt pracy agregatu – generator prądu pracuje intensywnie przez wiele godzin na budowie. Dlatego powinieneś zapoznać się z kosztami eksploatowania urządzenia. Sprawdź, ile kosztuje paliwo oraz ile go zużywa.
 4. Transport – na budowie najlepiej sprawdzają się agregaty prądotwórcze, które możesz swobodnie przewozić z jednego miejsca na drugie. Szczególnie, jeśli pracujesz na bardzo dużym obszarze budowy.
 5. Prąd – wśród generatorów prądu znajdziesz agregaty jednofazowe oraz trójfazowe. Pierwszy model wykorzystasz w przypadku urządzeń o napięciu 230 V. Generator trójfazowy sprawdzi się, jeśli posiadasz sprzęt o napięciu 400 V. Jeśli szukasz agregatu na budowę, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia trójfazowego. Wynika to z faktu, że do takiego generatora możesz podłączyć sprzęt, który wymaga napięcia 230 V jak również 400 V.

Dobry agregat prądotwórczy na budowę – benzyna, diesel czy LPG?

Najważniejszym elementem każdego agregatu prądotwórczego na budowę jest jego silnik. To serce urządzenia, które odpowiada za całą pracę agregatu. Generatory prądotwórcze mają trzy rodzaje silników: benzynowe, diesel oraz LPG.

Agregaty prądotwórcze na benzynę

Agregaty prądotwórcze z silnikiem na benzynę są stosunkowo tanie i łatwe w serwisie. Wyróżniają się cichszą pracą, co znacząco wpływa na komfort osób, które korzystają z generatora. Generatory na silniki benzynowe najlepiej sprawdzają się podczas użytkowania w czasie awarii (np. braku prądu w domu). Przy większym eksploatowaniu, jak na placu budowy, może dojść do awarii, w przypadku słabszych modeli. Pamiętaj, aby nie trzymać benzyny w zbiorniku paliwa przez 30 dni, ponieważ zmienia ona swoje właściwości.

Agregaty prądotwórcze diesel

Agregaty z silnikiem diesla charakteryzują się wysoką ceną, ale również wyższą wydajnością. Ponadto nie spalają tyle, co silniki benzynowe. Cena oleju napędowego jest także niższa niż benzyna. Zakup generatora prądu z silnikiem diesla to doskonała inwestycja dla osób, które szukają agregatu na budowę. Urządzenie wyróżnia się długą żywotnością i wytrzymałą konstrukcją. Największą zaletą jest jednak to, że awarie w agregatach z silnikiem diesla są niezwykle rzadkie, nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Agregaty prądotwórcze LPG

Agregaty z silnikiem LPG są dobrym rozwiązaniem, które pragną zaoszczędzić, ponieważ cechują się niskim kosztem obsługi. Ponadto, wyróżniają się długą żywotnością ze względu na niewielkie zużycie mechaniczne silnika. Generatory prądu z silnikiem LPG świetnie sprawdzają się w przemyśle.

Agregat prądotwórczy na budowę – 3 polecane modele w różnych cenach

Sprawdzone modele agregatów prądotwórczych na budowę domu i nie tylko. Poznaj ceny agregatów prądotwórczych, które cieszą się dużą popularnością. 

Agregat prądotwórczy Fogo FV 20000 CRA

Pierwszym z nich jest model Fogo FV 20000 CRA. To trójfazowy generator prądu z niezwykle mocnym i wydajnym silnikiem benzynowym Briggs&Stratton. Sprawdzi się w zasilaniu grzejników oświetlenia, elektronarzędzi, jak również elektrycznych maszyn rolniczych. Silniki Briggs&Stratton mają zredukowany poziom hałasu, co zdecydowanie poprawia wygodę pracy.

Agregat prądotwórczy Fogo FV 11300 TWE

Kolejnym agregatem prądotwórczym jest Fogo FV 11300 TWE. Silnik Briggs&Stratton gwarantuje wydajną pracę przez wiele godzin. Technologia Cooler Cleaner obniża temperaturę silnika oraz oleju, co przekłada się również na mniejszą ilość zanieczyszczeń. Agregat trójfazowy sprawdzi się do zasilania elektronarzędzi, oświetlenia, czy grzejników. Ponadto model FV 11300 TWE posiada również funkcję spawania.

 • Fogo FH 9000 T - Agregat prądotwórczy trójfazowy 8,7 kVA (Silnik Honda)
  Fogo FH 9000 T – Agregat prądotwórczy trójfazowy 8,7 kVA (Silnik Honda)
  7752,86 
 • Fogo FV 11300 TWE - Agregat prądotwórczy trójfazowy z funkcją spawania 11 kVA
  Fogo FV 11300 TWE – Agregat prądotwórczy trójfazowy z funkcją spawania 11 kVA
  17831,91 
 • Fogo FV 20000 CRA - Agregat prądotwórczy trójfazowy 19,5 kVA (Silnik Briggs&Stratton)
  Fogo FV 20000 CRA – Agregat prądotwórczy trójfazowy 19,5 kVA (Silnik Briggs&Stratton)
  28156,32 

Agregat prądotwórczy Fogo FH 9000 T

Model Fogo FH 9000 T z silnikiem Hondy równie dobrze poradzi sobie na placu budowy. Ten trójfazowy generator prądu zasili niejedno urządzenie na budowie. Sprawdzi się w przypadku elektronarzędzi, oświetlenia, grzejników oraz elektrycznych maszyn rolniczych. Silnik Hondy gwarantuje niskie zużycie paliwa i oleju oraz zmniejszony poziom wibracji i hałasu. 

platnosci-online