Myjka ciśnieniowa to urządzenie, które szybko usuwa uporczywe zabrudzenia z różnych powierzchni. Dlatego sprawdzi się w domu, ogrodzie czy w profesjonalnym zastosowaniu jak np. warsztaty samochodowe. Sprzęt korzysta z wysokiego ciśnienia wody, aby pozbyć się brudu w trudno dostępnych miejscach. Występuje w wielu wariantach. Zapoznaj się z naszym kompleksowym poradnikiem, który skróci poszukiwania idealnej myjki ciśnieniowej, dopasowanej do Twoich potrzeb.
Wszechstronne zastosowanie – Myjki ciśnieniowe do domu, ogrodu, samochodu, kostki brukowej
Zapewne zastanawiasz się, jaką myjkę ciśnieniową wybrać. Który model będzie dla Ciebie najlepszy? Najpierw musisz się zastanowić, do jakich czynności potrzebujesz myjki samochodowej? Czy chcesz nią myć kostkę brukową, elewację, czy okna? A może szukasz urządzenia, z którym zadbasz o samochód? Z pomocą naszego artykułu na pewno kupisz odpowiedni sprzęt.
Myjka ciśnieniowa do samochodu – którą wybrać?
Zanim kupisz myjkę ciśnieniową do samochodu, zwróć uwagę na kilka istotnym elementów.
1. Ciśnienie – większość konsumentów chce, aby urządzenie posiadało jak najwyższe ciśnienie. Dzięki temu, szybciej pozbędziesz się niechcianego brudu.
Ciśnienie w myjce ciśnieniowej jest ważne, ponieważ wpływa na siłę strumienia wody i tym samym na skuteczność czyszczenia. Im wyższe ciśnienie, tym silniejszy strumień wody, który jest w stanie usunąć bardziej uporczywe zabrudzenia i plamy. Wysokie ciśnienie jest szczególnie przydatne w przypadku trudnych do usunięcia zanieczyszczeń, takich jak np. osad, kurz czy rdza. Niższe ciśnienie jest natomiast bardziej odpowiednie do delikatniejszych powierzchni, takich jak np. drewno lub powierzchnie malowane, gdzie nie jest wymagana tak duża siła strumienia wody.
Jeśli głównym zastosowaniem myjki będzie czyszczenie samochodu, to nie kupuj sprzętu ze zbyt wysoką mocą. Mycie auta przy użyciu wysokiego ciśnienia wody uszkodzi lakier w Twoim samochodzie. Dlatego wybierz model myjki ciśnieniowej do 130 barów.
2. Wydajność – wyrażona jest w litrach wody na minutę i określa, jak dużo wody jest w stanie podać myjka na minutę.
Wydajność w myjce ciśnieniowej jest ważna, ponieważ określa, jak szybko i skutecznie urządzenie będzie w stanie usunąć brud i zanieczyszczenia z powierzchni. Im większa wydajność, tym więcej wody jest dostarczane na minutę, co oznacza, że czyszczenie będzie przebiegać szybciej i będzie bardziej efektywne. Wysoka wydajność jest szczególnie ważna w przypadku dużych powierzchni lub powierzchni trudnych do czyszczenia, takich jak np. płytki tarasowe, elewacje budynków czy samochody.
3. Temperatura wody – myjka na gorącą wodę doskonale sprawdzi się do czyszczenia auta. Wysoka temperatura sprawia, że szybciej pozbędziesz się niechcianych zanieczyszczeń.
4. Wąż – to, jakiego węża używasz również ma znaczenie. Jego długość ma ogromne znaczenie. Wybierz wąż, który ma minimalnie 8 metrów. Dzięki temu, możesz swobodnie manewrować urządzeniem.
5. Waga – myjki ciśnieniowe o mniejszej wadze lepiej sprawdzą się do czyszczenia auta. Z mniejszym ciężarem latwiej manewrujesz całym sprzętem podczas sprzątania. Zalecamy myjki ciśnieniowe do samochodu o maksymalnej wadze 30 kg.
6. Pompa – jeśli poszukujesz wytrzymałe urządzenie, postaw na myjki ciśnieniowe z pompą mosiężną lub aluminiową. To gwarancja długiej, bezawaryjnej pracy.
Jak myjka ciśnieniowa do kostki brukowej?
Myjka ciśnieniowa przyda się do szybkiego i skutecznego czyszczenia kostki brukowej. Jest ona narażona na szereg zanieczyszczeń, które czasem ciężko usunąć. Większość osób poświęca sporo czasu i sił na jej czyszczenie. Jeśli masz dość żmudnej roboty, zaopatrz się w myjkę ciśnieniową. Dzięki niej, pozbędziesz się brudu bardzo szybko i bez większego wysiłku.
1)Wydajność
Najważniejszym elementem, który decyduje o zakupie konkretnej myjki ciśnieniowej do kostki brukowej, jest jej wydajność. Wydajność określamy za pomocą zużycia litrów na godzinę (l/h). W tym przypadku zainwestuj w urządzenie, które posiada wydajność na poziomie 330-900 l/h.
2)Ciśnienie robocze
Ciśnienie robocze to równie ważny aspekt myjki do kostki brukowej. Im wyższe ciśnienie, tym szybciej pozbędziesz się zabrudzeń. Zalecamy sprzęt, który wytwarza ciśnienie w granicach 140-180 barów.
3)Długość węża
Długość węża wpływa na Twój komfort pracy, dlatego wybierz modele, które mają około 10-12 metrów.
4)Lanca do piaskowania
Wybór lancy jest kluczowy w przypadku kostki brukowej. Czasem zanieczyszczenia są na tyle wymagające, że zwykły strumień wody nie wystarczy. W tym przypadku, lanca do piaskowania sprawdzi się idealnie. Bez problemu usuniesz farbę, rdzę i inne uporczywe zanieczyszczenia.
Jaka myjka ciśnieniowa do elewacji? – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Elewacja budynku to spora inwestycja. Każdy właściciel domu pragnie, aby elewacja prezentowała się znakomicie przez wiele lat. Niestety ściany zewnętrzne budynku są narażone na wiele zanieczyszczeń. Jak w najprostszy sposób zadbać o elewację? Z pomocą przychodzi myjka ciśnieniowa.
Zwróć uwagę na ciśnienie urządzenia. Musi być ono na tyle wysokie, abyś doczyścił ściany budynku. Jednak zbyt wysokie ciśnienie naraża elewację na zniszczenia. Dlatego proponujemy myjki ciśnieniowe do elewacji do 120 bar.
Podobnie jak w przypadku sprzętu do samochodu czy kostki brukowej, dłuższy wąż poprawia komfort Twojej pracy. Produkt o długości 8-12 metrów zapewni Ci wygodne użytkowanie.
Jaka myjka ciśnieniowa do domu i ogrodu? –ważne parametry
Myjka ciśnieniowa doskonale sprawdzi się przy pracach w ogrodzie. Pomoże Ci w zadbaniu o drewniany taras, meble ogrodowe oraz narzędzia do grillowania. Urządzenie gwarantuje Ci szybkie oraz wygodne sprzątanie.
Jakie parametry powinna mieć myjka ciśnieniowa do ogrodu? Najlepiej sprawdzi się sprzęt o wydajności 500 l/h oraz ciśnienie 120-160 barów. Dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w dodatkowe lance i szczotki, z którymi dokładniej zadbasz na przykład o drewniany taras.
Zasilanie myjki ciśnieniowej: elektryczna, spalinowa czy akumulatorowa?
Myjki ciśnieniowe różnią się pod wieloma względami. Jednym z istotniejszych jest zasilanie. Na rynku znajdziesz trzy rodzaje urządzeń: myjka elektryczna, spalinowa oraz akumulatorowa.
Myjka ciśnieniowa elektryczna pomoże Ci w domowych obowiązkach
Myjki elektryczne doskonale sprawdzą się w warunkach domowych. Z ich pomocą pozbędziesz się zabrudzeń w łazience, toalecie czy na oknach. Ten rodzaj zasilania posiada wiele zalet. Przede wszystkim, myjki elektryczne charakteryzują się niższą ceną niż modele spalinowe. Ponadto, pracują ciszej, co poprawia komfort dłuższej pracy. Koszt eksploatacji jest niski, podobnie jak ich waga. I co najważniejsze: modele elektryczne są przyjazne dla środowiska.
Modele elektrycznie nie są jednak tak mobilne jak myjki spalinowe. Potrzebują stałego dostępu do prądu, który tak naprawdę jest jedynym ograniczeniem tego typu urządzeń.
Myjka ciśnieniowa spalinowa do zadań specjalnych
Myjki ciśnieniowe z napędem spalinowym są sprzętem o dużej wydajności. Charakteryzują się również wysoką mobilnością. Możesz zabrać ją w każde miejsce – nie potrzebujesz dostępu do prądu. Ponadto, cechują się również wyższą wytrzymałością. Świetnie sprawdzą się w profesjonalnym użytkowaniu.
Mimo licznych zalet, myjki ciśnieniowe spalinowe posiadają również wady. Przede wszystkim urządzenia są zdecydowanie cięższe od modeli elektrycznych. Paliwo zwiększa wagę całego sprzętu. Dodatkowo, generuje spaliny, które mogą utrudniać pracę. Myjki ciśnieniowe spalinowe lepiej sprawdzają się w otwartych niż zamkniętych pomieszczeniach.
Myjka ciśnieniowa akumulatorowa do małych prac w ogrodzie
Jeśli poszukujesz myjkę ciśnieniową, która przyspieszy Twoje nieliczne obowiązki w ogrodzie, wersja akumulatorowa jest właśnie dla Ciebie. Urządzenie cechuje się największą mobilnością ze wszystkich modeli. Nie potrzebuje zasilania elektronicznego jak również paliwa napędowego. To sprawia, że waga sprzętu jest zdecydowanie niższa od wersji spalinowych. Ponadto, nie produkuje spalin, co czyni je również przyjaznymi dla środowiska.
Myjka ciśnieniowa na baterie to rozwiązanie na lekki brud wokół Twojego domu. Nie sprawdzi się w walce z cięższymi plamami i innymi zabrudzeniami. Niestety czas pracy jest niezwykle krótki, a sprzęt wymaga regularnego ładowania.
Myjka ciśnieniowa z podgrzewaniem wody czy bez?
Jednym z najczęstszych pytań, jakie pada odnośnie myjki ciśnieniowej jest to, czy warto zainwestować w model z podgrzewaczem? Poniżej dowiesz się, dlaczego modele z podgrzewaniem wody lepiej sprawdzają się przy sprzątaniu.
1. Gorąca woda lepiej pozbywa się zanieczyszczeń.
Zaschnięty brud, który pojawił się wieki temu, jest ciężkim konkurentem. Gorąca woda, w przeciwieństwie do zimnej, zmiękcza nieczystości. Im wyższa temperatura, tym szybciej zachodzą procesy chemiczne. Dzięki temu, brud rozpuszcza się i odpada od powierzchni.
2. Szybciej usuniesz zabrudzenia
Silny strumień zimnej wody potrzebuje znacznie więcej czasu, aby pozbyć się plam. Gorąca woda rozprawi się z zabrudzeniem w kilka chwil.
3. Nie potrzebujesz dużej ilości środków chemicznych do czyszczenia
Gorąca woda doskonale radzi sobie w walce z różnymi plamami i zanieczyszczeniami. To sprawia, że nie potrzebujesz dodatkowej pomocy. Środki chemiczne wydają się w tym przypadku zbędne. To doskonałe rozwiązanie, szczególnie, gdy sprzątasz powierzchnie na zewnątrz, na przykład w ogrodzie. Nie narażasz w ten sposób środowiska naturalnego.
4. Szybki czas schnięcia
Powierzchnie nagrzewają się od gorącego strumienia wody. Gdy ich temperatura wzrasta, czas schnięcia staje się krótszy.
5. Wygrywa walkę z drobnoustrojami
Gorący strumień wody z myjki ciśnieniowej doskonale radzi sobie w walce z drobnoustrojami. Nie potrzebujesz dodatkowych środków do dezynfekcji powierzchni.
Jakie dodatkowe funkcje są atutem myjki ciśnieniowej?
Myjka ciśnieniowa jest urządzeniem czyszczącym, które posiada wiele dodatkowych i przydatnych akcesoriów. Ułatwiają one sprzątanie amatorskie jak również profesjonalne. Poniżej poznasz dodatkowe funkcje myjek ciśnieniowych.
Myjka ciśnieniowa z pompą ssącą – funkcja zasysania wody
Myjka ciśnieniowa z pompą ssąco-tłoczącą pozwala Ci na zasilanie urządzenia ze zbiornika zewnętrznego. Możesz skorzystać z wody z wiadra, beczki czy oczka wodnego. Dzięki temu, sprzęt zabierzesz ze sobą w każde miejsce, gdzie tego potrzebujesz. Ciężar myjki będzie zdecydowanie mniejszy, ponieważ nie nosić dodatkowo wody.
Ogromną zaletą rozwiązania z pompą ssącą jest fakt, że ograniczasz zużycie wody. Wystarczy, że magazynujesz wodę deszczową. Potem, wykorzystasz ją ponownie z pomocą myjki ciśnieniowej. To niezwykle wygodne rozwiązanie, gdy na przykład czyścisz szybko samochód z kurzu.
Myjka ciśnieniowa ze zbiornikiem na wodę
Myjka ciśnieniowa ze zbiornikiem jest doskonałym rozwiązaniem w przypadkach, gdzie nie mamy stałego dostępu do wody. Dzięki temu, sprzęt jest całkowicie mobilny. Możesz korzystać myjki ciśnieniowej w każdym miejscu.
Myjka ciśnieniowa ze zbiornikiem na detergent
Myjka ciśnieniowa ze zbiornikiem na detergent znacząco ułatwia codzienną pracę. Dzięki temu, szybciej pozbędziesz się niechcianego brudu i osadu z powierzchni. Coraz więcej modeli posiada również regulację rozprowadzania chemikaliów, co znacząco poprawia wydajność Twojej pracy. Nie tracisz czasu na samodzielne rozprowadzanie detergentu.
Myjka ciśnieniowa z pianownicą
Myjka ciśnieniowa z pianownicą doskonale sprawdzi się przy ciężkich, trudnych do usunięcia zabrudzeniach. Pianownica wytwarza aktywną pianę, którą rozprowadzasz z pomocą myjki. Efekty czyszczenia są zniewalające. Przede wszystkim nie tracisz dużo czasu na walkę z zaschniętym, starym brudem.
Jaka myjka ciśnieniowa do 500 zł? Ranking najciekawszych modeli
Marzysz o myjce ciśnieniowej, ale nie chcesz wydawać dużych kwot na sprzęt? W naszym sklepie Garden-System.pl mamy wiele modeli budżetowych, które spełnią Twoje oczekiwania. Poniżej przygotowaliśmy ranking najciekawszych modeli myjek ciśnieniowych do 500 złotych.
1. Myjka wysokociśnieniowa Oleo-Mac PW 115 C
Myjka ciśnieniowa Oleo-Mac PW 115 C sprawdzi się zarówno w domu i w ogrodzie. To model na zimną wodę, który posiada pompę aluminiową z trzema tłokami osiowymi. Ten model elektryczny ma wydajność 360l/h oraz maksymalne ciśnienie 125 barów. Innowacyjna funkcja „Easy Start” sprawia, że uruchomisz urządzenie niezależnie od warunków. Potrzebujesz jedynie źródła zasilania. Oleo-Mac PW 115 C to niezwykle wydajny model w konkurencyjnej cenie.
2. Myjka ciśnieniowa STIGA HPS 110
Mimo swoich kompaktowych rozmiarów, myjka ciśnieniowa STIGA HPS 110 posiada niesamowitą siłę. Indukcyjny silnik elektryczny o mocy 1400 W usunie zabrudzenia w kilka chwil. Maksymalne ciśnienie tej myjki ciśnieniowej wynosi 110 barów, a jej wydajność to 390 litrów na godzinę. Takie zabrudzenia jak pleśń czy zaschnięty tłuszcz nie mają szans w starciu ze STIGĄ HPS 110. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom, możesz przenieść urządzenie w dowolne miejsce. Uchwyt ułatwi Ci to zadanie. Długi wąż oraz kabel do zasilania bez problemu zwiniesz na odpowiednio wyznaczone miejsce na sprzęcie.
STIGA HPS 110 doskonale sprawdzi się do czyszczenia podjazdów, ale również maszyn ogrodowych, rowerów czy samochodów. W wyposażeniu urządzenia znajdziesz myjkę z dwiema dyszami natryskowymi: jedną o regularnym kącie strumienia oraz drugą – rotacyjną. Ponadto, w zestawie znajdziesz zbiornik na detergent o pojemności 0,3L.
3. Myjka ciśnieniowa STIGA HPS 110 w zestawie ze szczotką płaską uniwersalną i pianownicą
Na koniec rankingu przedstawiamy najciekawszą ofertę w naszym sklepie. Jest to model STIGA HPS 110, który przedstawiliśmy powyżej w zestawie ze szczotką płaską uniwersalną oraz pianownicą. Dlaczego inwestycja w taki zestaw gwarantuje same korzyści?
Przede wszystkim myjka w zestawie ze szczotką i pianownicą jest jedynie droższa o 2 złote. Za 2 złote zyskujesz wiele dodatkowych i niezwykle przydatnych funkcji czyszczenia.
Płaska szczotka posiada delikatne włosie, które doskonale sprawdza się w czyszczeniu gładkich powierzchni. Z jej pomocą zadbasz o karoserię samochodu czy motocykla bez większego wysiłku.
Pianownica to urządzenie, które poprawia efektywność czyszczenia. Wytwarza gęstą pianę, która w mig rozprawi się z zabrudzeniami w każdej postaci. Skorzystaj z jej umiejętności podczas mycia podjazdów, schodów,, elewacji, mebli ogrodowych, a nawet żaluzji czy tarasów. Pianownica posiada duży, 0,75-litrowy zbiornik na detergent. Specjalne pokrętło umożliwi Ci regulację dozowania środka czyszczącego.
Eksperci Garden-System polecają bestsellery: myjka ciśnieniowa STIHL
Firma STIHL jest niemiecką marką, która produkuje wysokiej jakości narzędzia ogrodowe. Ich produkty cechują się wysoką innowacyjnością. Poniżej poznasz najciekawsze modele myjek ciśnieniowych STIHL.
1. Myjka wysokociśnieniowa STIHL RE 100
STIHL RE 100 to elektryczna myjka ciśnieniowa, która charakteryzuje się niewielką wagą oraz kompaktowym rozmiarem. Z tym modelem zadbasz o czystość mebli ogrodowych, ścieżek, tarasów czy rowerów oraz samochodów.
STIHL RE 100 posiada wąż o długości 6 metrów oraz zbiornik do podawania detergentów. Dzięki temu, w łatwy i szybki sposób wyczyścisz brudne powierzchnie. Myjka ciśnieniowa jest niezwykle wydajna – posiada silnik elektryczny o mocy 100W. Dzięki temu, osiąga maksymalne ciśnienie 120 barów, a przepływ wody wynosi 440 l/h.
2. Myjka wysokociśnieniowa STIHL RE 130 PLUS
STIHL RE 130 PLUS to niezwykle mocna myjka ciśnieniowa. Ten model elektryczny posiada moc 2300W, co jest gwarancją maksymalnego ciśnienia 135 barów. Przepływ wody wynosi aż 500 litrów na godzinę! Urządzenie ma specjalny bęben na wąż wysokociśnieniowy, co ułatwia jego przechowywanie. Ta myjka ciśnieniowa sprawnie poradzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń z mebli ogrodowych, elewacji, tarasów, ścieżek, rowerów i samochodów.
STIHL RE 130 PLUS to lekkie i kompaktowe urządzenie. Bez problemu przeniesiesz je z jednego miejsca na drugie. Dodatkowym udogodnieniem jest również aluminiowy uchwyt i zestaw dwóch solidnych kółek. Ponadto, uruchomisz ten sprzęt za pomocą jednego przycisku.
3. Myjka wysokociśnieniowa STIHL RE 143
STIHL RE 143 to model elektryczny myjki ciśnieniowej. Urządzenie jest niezwykle wydajne i przede wszystkim bardzo proste w obsłudze. Poradzi sobie z czyszczeniem powierzchni, również z pomocą detergentów. Sprzęt sprawdzi się w warsztatach samochodowych, garażach, gospodarstwach rolnych, basenach oraz szklarniach.
STIHL RE 143 posiada silnik o mocy 2900W. Dzięki temu, jego maksymalne ciśnienie wynosi aż 150 barów przy przepływie 610l/h. Myjka posiada wąż o długości 9 metrów. Z pomocą przycisku włącz/wyłącz szybko uruchomisz urządzenie.
STIHL RE 143 ma niewielką wagę i kompaktowe rozmiary. Posiada również dodatkowe udogodnienia jak teleskopowy, aluminiowy uchwyt oraz zestaw dwóch solidnych kółek. Myjkę ciśnieniową zabierzesz ze sobą w każde miejsce.
4. Myjka wysokociśnieniowa STIHL RE 150
Myjka ciśnieniowa STIHL RE 150 to kolejny elektryczny model o wielkiej mocy. Silnik o mocy 2900 W gwarantuje ciśnienie 140 barów, przy przepływie 612l/h. Cicha praca, niewielka waga oraz kompaktowe rozmiary przekładają się na komfort pracy. Wielogodzinne czyszczenie nie powinno stanowić dla Ciebie problemu.
STIHL RE 150 posiada wąż o długości 9 metrów, a także zestaw do rozpylania detergentu. Dzięki temu, w szybki i sprawny sposób posprzątasz każdą powierzchnię. Pompa aluminiowa gwarantuje Ci długą, bezawaryjną pracę myjki.
5. Myjka wysokociśnieniowa STIHL RE 163 PLUS
STIHL RE 163 PLUS to elektryczna myjka ciśnieniowa, która poradzi sobie z brudem w warsztatach, garażach, gospodarstwach rolnych czy basenach. Silnik o mocy 3300W gwarantuje maksymalne ciśnienie 160 barów i przepływ aż 650 litrów na godzinę!
Model STIHL RE 163 PLUS posiada bęben na wąż wysokociśnieniowy, który ułatwia jego przechowywanie. Kompaktowe wymiary oraz niewielka waga sprawiają, że możesz przenieść sprzęt w każde miejsce – bez większego wysiłku. Wraz z modelem STIHL RE 163 PLUS znajdziesz zestaw natryskowy. Dzięki niemu wyczyścisz powierzchnię z użyciem detergentów.