0

wiertnice

Świdry glebowe używane są do wiercenia otworów w glebie do sadzenia winorośli lub innych roślin, na wsporniki i pale w szklarniach oraz różnego rodzaju słupy. Urządzenia te charakteryzują się wysoką odpornością na naprężenia  w warunkach ekstremalnych oraz w każdej pozycji roboczej. Poradzą sobie nawet z najtwardszą ziemią.

Wskazówki przy wyborze świdra glebowego

  • Do małych i średnich wielkości otworów (średnica od 8 do 20 cm) na przykład  do winnic, krzewów, wsporników do płotów czy znaków drogowych zalecane modele to MTL 51. Te modele mogą być obsługiwane przez jedną osobę.
     
  • Do większych otworów (średnica powyżej 20cm) lub gdy wierci się w miejscach trudno dostępnych dla traktorów lub innych maszyn polecanym modelem jest MTL 85 R . Jest to profesjonalny, obsługiwany przez dwie osoby świder wyposażony w mechanizm nawrotny ułatwiający wiercenie w bardzo twardej glebie. Taka maszyna może być także stosowana w przypadku wiercenia otworów o średnicy mniejszej niż 20cm poprzez stosowanie specjalnych adapterów do wierteł będących na wyposażeniu świdra.

Świdry glebowe

Świdry glebowe

Kontakt ze sklepem