• Wertykulatory elektryczne

  • Parametry

Jeżeli przed Twoim domem znajduje się trawnik, chcąc wziąć za niego odpowiedzialność, robisz wszystko, by wyglądał estetycznie. Nawet o najmniejszy skrawek otaczającej nas zieleni warto bowiem dbać jak o coś bardzo cennego. Wertykulatory elektryczne to niezwykle przydatne urządzenia dla mieszkańców willi wolnostojących, posiadaczy letniskowych domków za miastem oraz działkowiczów.

Wertykulatory elektryczne – bo pielęgnacja trawnika to nie tylko regularne koszenie

Jeżeli należysz do jednej z wymienionych w poprzednim akapicie grup osób lub szykujesz się do zakupu albo wynajęcia domu, na pewno wiesz, jak wiele pracy wymaga ogród. Niedoświadczonym ogrodnikom często wydaje się, że samo koszenie trawy od czasu do czasu wystarczy. Niestety, by na co dzień cieszyć się żywą zielenią, należy wykonywać także szereg innych zabiegów. Aeratory elektryczne, jak wskazuje ich nazwa, odpowiadają za aerację, a wertykulatory – za wertykulację. Tak naprawdę większość urządzeń łączy jednak obie funkcje. Co kryje się jednak za tymi nazwami? Aeracja to dogłębne nakłuwanie gleby, którą porasta trawa, w celu zapewnienia lepszego dostępu powietrza. Wertykulacja polega natomiast na nacinaniu pokrywy i pozbywaniu się martwej trawy oraz niechcianego mchu.

Wertykulatory elektryczne – cena oraz powody, dla których warto je zakupić

Jeśli chodzi o wertykulatory elektryczne – ich cena jest zazwyczaj stosunkowo niższa od tych spalinowych. Nie znaczy to oczywiście, że te modele są gorsze, różnią się bowiem jedynie źródłem zasilania. Jakie korzyści płyną z ich zakupu? Przede wszystkim: poprawa kondycji Twojego trawnika, który od teraz będzie wolny od wysuszonych źdźbeł trawy oraz wszelkich szczątków roślin. Nabycie tak profesjonalnego urządzenia do pielęgnacji ogrodu pozytywnie wpłynie również na komfort Twojej pracy. Aeratory elektryczne doceniają przede wszystkim ci ogrodnicy i działkowicze, którzy wcześniej nakłuwaniem gleby zajmowali się samodzielnie, bez pomocy maszyn. Jest to wyjątkowo niewdzięczna praca, którą trzeba wykonywać w bardzo niewygodnej pozycji. Wertykulatory wyglądają i pracują natomiast na podobnych zasadach co tradycyjne kosiarki. Dzięki nim można więc pielęgnować murawę bez potrzeby ciągłego schylania się.

W jakich przypadkach sprawdzą się aeratory elektryczne?

 

Wertykulatory elektryczne, jak wynika z nazewnictwa, wymagają ciągłego podłączenia do źródła zasilania. Właśnie dlatego najlepiej sprawdzają się w przydomowych ogrodach, ponieważ nie ma tu problemu z podłączeniem ich do prądu. Co więcej, są one na ogół stosunkowo niewielkie, bez problemu znajdziesz zatem kabel o długości, która pozwoli Ci dotrzeć w każdy zakamarek. Jeżeli jesteś natomiast działkowiczem, który zastanawia się nad zakupem aeratora elektrycznego, pamiętaj, że sprawdzi się on tylko wówczas, gdy do Twojej działki doprowadzona jest energia elektryczna.