• Solo by AL-KO 636 Spalinowa pilarka łańcuchowa 2,0 KM + Wysyłka GRATIS

815.00
szt. Dodaj do ulubionych
Dostawa Kurier. Przesyłka ubezpieczona.
Cena przesyłki 0
Kurier DHL (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier DHL 0
Dostępność Dostępny

Zamówienie telefoniczne: 668453704

Zostaw telefon

 

Od profesjonalistów, dla profesjonalistów

 

solo by AL-KO łączy w sobie innowacyjną technikę koszenia trawników AL-KO i sprawdzoną technikę ogrodową oraz leśną SOLO, tworząc nową, wartościową linię produktów dla użytkowników prywatnych i profesjonalnych, dążąc przy tym do znalezienia optymalnych rozwiązań, zafascynowania nowością oraz spełnienia życzeń klientów.

 

Przekonująca jakość

 

solo by AL-KO to technika ogrodowa i leśna zaprojektowana w Niemczech i wykonana w Austrii. Prawie wszystkie urządzenia, które zostały przez nas zaprojektowane i opracowane w bawarsko-szwabskiej miejscowości Kötz są wytwarzane w naszych zakładach produkcyjnych w Austrii przy zastosowaniu najnowocześniejszej techniki i z najwyższą precyzją. Od profesjonalistów dla profesjonalistów.

 

Człowiek w centrum zainteresowania

 

solo by AL-KO stawia człowieka w centrum zainteresowania, wokół którego wszystko się kręci. Z tego też względu wszystkie nasze produkty są opatrzone okrągłym znakiem, który przedstawia użytkownika w jego środowisku pracy, wyrażając tym samym współdziałanie człowieka i maszyny. Stąd wzięła się zresztą nazwa marki SOLO, która odwołuje się do tego, że dzięki innowacyjnej technice oprysków po raz pierwszy jeden człowiek mógł poradzić sobie z pracami w winnicy.

 


 

 

Programy

 
Od kompaktowej pilarki użytecznej w domu do pilarek o dużej mocy stosowanych profesjonalnie - to wszystko oferuje różnorodny program mechanicznych pilarek „solo by AL-KO”. Wszystkie pilarki wyróżniają się jednakowo wysoką, bezkompromisową jakością, bezpieczeństwem i przyjemną obsługą. Mocne silniki dwusuwowe, perfekcyjnie dostosowane do każdego modelu, oraz komplety przyborów do cięcia zapewniają zawsze szybkie i gładkie wyniki cięcia.
 

Nasze pilarki łańcuchowe nadają się także do rzeźbienia:

 

 

Pilarki kompaktowe

 

Spalinowe pilarki łańcuchowe dużej mocy „solo by AL-KO“ są przekonujące dla wymagającego użytkownika nie tylko z powodu solidnego napędu z cylindrem o krzemowo-niklowej powłoce, zastosowanym w wielu modelach, nie tylko dla łatwej do konserwowania konstrukcji, czy dla systemu smarowania łańcucha i prowadnicy – te pilarki są łatwe do obsługiwania i optymalnie układają się w rękach. Dzięki okazałej mocy nawet cięcie drewna na opał, prace budowlane lub ścinanie mniejszych i średnich drzew nie stanowią problemu dla tych pilarek, ponieważ ich solidna, a jednocześnie lekka konstrukcja umożliwia wygodną pracę, nawet w trudnych warunkach.

 

Pilarki uniwersalne i profesjonalne

 

Uniwersalne i profesjonalne pilarki dzięki najwyższej jakości, małemu ciężarowi na jednostkę mocy, i optymalnej wygodzie obsługiwania, oferują najlepsze warunki do osiągania najlepszych wyników, także w przypadku stosowania w rzemiośle. Profesjonalne komplety wyposażenia do ciecia, ulepszony przepływ powietrza, boczne naprężenie łańcucha, wysokowartościowe gaźniki z kompensatorem to kolejne plusy tego sprzętu – tak samo jak obudowa korbowodu ze stopu magnezowego, przemyślana ergonomia, duże przyspieszenie i skuteczne tłumienie wibracji. Trzyczęściowy, odkuwany wał korbowy dba o maksymalną odporność na ścieranie.

 

 

Co trzeba wiedzieć
 
Pilarki spalinowe są w pracach leśnych i w domu dzielnym pomocnikiem. Mocne silniki i ostre łańcuchy wymagają szczególnej ostrożności w obchodzeniu się z tym sprzętem.
 
I Prawidłowa odzież ochronna Zanim uruchomisz pilarkę, musisz się prawidłowo ubrać! Przepisy nakazują chronić głowę, oczy, uszy, dłonie, nogi i stopy. W obrębie głowy do ochrony służy hełm ochronny z wizjerem i osłoną uszu. Hełm chroni przed hałasem, przed spadającymi gałęziami i przed wiórami. Oprócz tego przy pracy z pilarką obowiązują spodnie z wzmocnionymi wstawkami i specjalne buty dla drwali.
 
I Prawidłowe uruchomienie pilarki spalinowej Spalinową pilarkę w celu uruchomienia należy postawić na ziemi i przytrzymać (prowadnica musi być swobodna). Wyłącznik obok tylnego uchwytu ma taką funkcję, jak wyłącznik zapłonu w samochodzie. Ustawienie na „I” oznacza pracę, na „0“ (STOP) pilarka przestaje pracować.
 
I Jak należy prawidłowo trzymać pilarkę spalinową Dłońmi obejmujemy uchwyty tak, aby kciuk ciągle otaczał uchwyt (chwyt zamknięty). Zawsze trzymamy pilarkę w obu dłoniach! Pilarka łańcuchowa, jeśli możliwe, powinna być w czasie cięcia oparta (na pniu, albo na ostrodze). Oparcie zwiększa bezpieczeństwo i zmniejsza wysiłek trzymania pilarki.
 
I Idealna postawa w czasie pracy pilarką Zasadniczą podstawę przy cięciu pilarką należy zawsze tak wybierać, aby nie utracić równowagi wskutek odbicia, albo pociągnięcia. Aby utrzymać stałą i pewną pozycję, nogi powinny być rozstawione wzdłuż linii cięcia i po obu jej stronach. Nie używaj piły spalinowej, gdy jesteś na drabinie, albo na drzewie.
 
I Konserwacja, regularne napinanie, smarowanie i oliwienie silnika Bardzo ważne jest regularne napinanie łańcucha. Do tego służy śruba napinająca łańcuch. Niewłaściwe naprężenie łańcucha może być przyczyną przedwczesnego zużycia prowadnicy, lub częstego wyskakiwania łańcucha. Ponad to ważny jest olej do łańcuchów. Używanie pilarki bez smaru oznaczałoby wczesną śmierć łańcucha i prowadnicy. Pilarki łańcuchowe AL-KO częściowo posiadają automatyczne smarowanie łańcucha, oraz regulator do nastawiania ilości podawanego oleju. Czyszczenie spalinowej pilarki to obowiązek.Regularne czyszczenie pilarki łańcuchowej i usuwanie zaschniętych, twardych zanieczyszczeń, jak n.p. żywica, jest niezbędne. Zdejmuj łańcuch i czyść pilarkę po każdym użyciu . Ważne, aby pilarka była zawsze optymalnie naostrzona. Możesz to robić sam, ale tylko jeśli szkoliłeś się w ramach fachowego instruktażu.
 
Nasza rada dla leśników hobbystów: uzyskaj uprawnienia „operatora pilarek łańcuchowych“ 
Uprawnienia operatora pilarek łańcuchowych jest to świadectwo kwalifikacji dla tych, którzy w lesie chcą samodzielnie pozyskiwać drewno na opał i oczywiście dla wszystkich, którzy pilarką wykonują pracę zawodową. Treść szkolenia i wymagania dla kursów są określone w ustawowych ubezpieczeniach od nieszczęśliwych wypadków. Kurs taki znajdziesz łatwo w Twojej okolicy. Kursy takie oferują m.in. zarządy lasów i markety budowlane.
 

Spalinowe pilarki łańcuchowe: dla ogrodników i użytkowników profesjonalnych

Kompaktowe spalinowe pilarki łańcuchowe z naszego sklepu internetowego ułatwią Ci przecinanie wszelkiego rodzaju drewna. Dla Twojej wygody tak skonstruowaliśmy nasze pilarki łańcuchowe, aby ich ciężar był optymalnie rozłożony i aby dobrze układały się w rękach. Przy pomocy narzędzia dostarczonego z pilarką w kilka chwil uzyskasz napięcie łańcucha. W ten łatwy sposób możesz łatwo i szybko rozpocząć pracę. Nasze pilarki spalinowe, aby osiągnąć duży stopień bezpieczeństwa, posiadają system hamulcowy z natychmiastowym „STOP”, oraz pałąk chroniący dłoń. Obok modeli kompaktowych, oferujemy także pilarki profesjonalne z programu „solo by AL-KO“ o mocy do 4,7 kW, nadające się szczególnie do gęstych drzewostanów i do twardego drewna. Przekonaj się o mocy naszych pilarek.

 


spalinowa pilarka łańcuchowa 636


Opis


 

Mocna, kompaktowa piła z silnikiem o mocy 2 KM i pojemności 36,3 cm3. Jedna z najlepszych pilarek spalinowych na rynku. Mocny 2-suwowy silnik z małej pojemności uzyskuje rewelacyjną moc przy zachowaniu niskiej wagi tak istotnej podczas długiej pracy pilarką. Wyposażony w prowadnicę o długości 35 cm ze specjalnym łańcuchem tnącym o podwyższonej ostrości idealnie nadaje się do prac w małych gospodarstwach oraz dla ogrodników hobbystów. Ergonomia, wyważenie, system antywibracyjny eliminujący do minimum drgania sprawia iż długie godziny pracy tym modelem są efektywne do samego końca. Mniejsza waga i wyższa moc to mniejsze zmęczenie użytkownika. Specjalny system rozruchu Easy Start, boczny naciąg oraz automatyczne smarowanie łańcucha to tylko niektóre z zalet pilarki 636.

 


Dane techniczne


 

Nr artykułu 127161
EAN 4003718051933
Linia produktów solo by AL-KO
Pojemność skokowa 36,3 ccm
Moc 1,5 kW / 2,0 KM
Obciążenie jednostkowe mocy 2,8 kg / kW 
Masa 4,2 kg
Długość prowadnicy 35 cm / 14"
Podziałka łańcucha 3/8" spec.
Boczny naciąg łańcucha
image
Zabezpieczenie przed drganiami image
System Easy Start image
Primer image
Zamknięcia wlewu paliwa obsługiwane bez użycia narzędzi
image

 


GRATIS!!

 

OLEJ DO MIESZANKI 100 ml

OLEJ DO SMAROWANIA ŁAŃCUCHA 1L

PILNIK 

OKULARY OCHRONNEimage

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Gwarancja

Kupując masz pewność, że towar pochodzi z polskiej dystrybucji

Fachowe doradztwo

Potrzebujesz pomocy przy zakupach? Chętnie pomożemy i doradzimy

Rodzinna firma

Bezpieczne płatności

Fachowe doradztwo

Potrzebujesz pomocy przy zakupach? Chętnie pomożemy i doradzimy

Rodzinna firma

Bezpieczne płatności

Bezpieczne płatności