• STIHL HSA 94 R - 60 cm, Mocne nożyce do żywopłotów (bez akumulatora i ładowarki)

2248.99
szt. Dodaj do ulubionych
Dostawa Kurier. Przesyłka ubezpieczona.
Cena przesyłki 0
Kurier DHL (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier DHL 0
Dostępność Dostępny

Zamówienie telefoniczne: 668453704

Zostaw telefon

Garden System - baner

AKUMULATOROWE NOŻYCE DO ŻYWOPŁOTÓW

HSA 94 R


STIHL logo

STIHL HSA 94 R_picA

 Opis produktu 

Profesjonalne, zaprojektowane do przycinania nożyce akumulatorowe STIHL HSA 94 R, to niesamowicie poręczne i lekkie urządzenie z mocnym bezszczotkowym silnikiem elektrycznym STIHL (EC), który charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością energetyczną oraz niemalże zerowym zużyciu mechanicznym. Ponadto dzięki wysokiej skuteczności wydajność 36V akumulatora przetwarzana jest na zaskakującą efektywność roboczą tego urządzenia. Model HSA 94 R wyposażony został w trzystopniową regulację prędkości skokowej, dzięki czemu zawsze można dostosować optymalną prędkość cięcia do wykonywanej pracy.  

Ten rewolucyjny sekator posiada najnowocześniejszą technologię zapewniającą bezemisyjną pracę przy jak najmniejszych wymaganiach konserwacyjnych, oznacza to, że produkt ten jest niezwykle ekologiczny. Dodatkowo z myślą o bezpieczeństwie silniki STIHL posiadają zabezpieczenie przeciążeniowe, które chroni jednostkę napędową przed potencjalnymi uszkodzeniami i odłącza zasilanie, gdy istnieje ryzyko przegrzania.

STIHL HSA 94 r_picA1

Kluczową cechą wprowadzoną w modelu HSA 94 R, zapewniającą niesamowity komfort podczas przycinania żywopłotów jest wielofunkcyjny obrotowy uchwyt, który w bardzo prosty sposób można ustawić w optymalnej pozycji, aby dopasować się do wykonywanego zadania. Niezależnie od tego, czy chodzi o cięcie boczne czy czołowe, te profesjonalne nożyce przekonują swoją doskonale wyważoną konstrukcją oraz wygodą użytkowania.

STIHL oferuje swoim klientom w modelu HSA 94 R profesjonalne podwójne ostrze cięte laserowo, które gwarantuje bezbłędne, precyzyjne i szybkie cięcie. Ostrze o długości 60 cm z 38 milimetrowym rozstawem między zębami może osiągnąć prędkość cięcia rzędu 2800-3200 skoków/min, pozwalając Ci w ten sposób na bezproblemowe ukształtowanie zieleni w Twoim ogrodzie.

Niewielka waga i optymalne wyważenie sekatora STIHL HSA 94 R umożliwia dłuższe użytkowanie bez jakichkolwiek obciążeń. Ponadto o dodatkową wygodę i komfort użytkowania dba ergonomiczny uchwyt łukowy z wewnętrznym wyłącznikiem. Ekologiczny akumulator 36 V, gwarantuje obniżony poziom hałasu, niesamowitą wydajność i niskie wibracje. Przycinaj, jak chcesz bez jakichkolwiek ograniczeń. Bez zbędnych przewodów, czy mieszanek paliwa. Przycinaj i modeluj swoje ogrodowe żywopłoty według własnych upodobań.

 

 

+ Produkt ten sprzedawany jest bez akumulatora i ładowarki.

STIHL HSA 94 R_picA2

  Kluczowe cechy


I Ciche i lekkie akumulatorowe nożyce do żywopłotów

I Przykręcana osłona prowadnicy ułatwia obsługę

I Wielofunkcyjny obrotowy uchwyt

I Lekkie i poręczne urządzenie

I Bezpieczny w obsłudze dzięki ochronie przed przepięciem

I Precyzyjne cięcie dzięki 60 cm obustronnej listwie tnącej wycinanej laserowo

I Produkt ten sprzedawany jest bez akumulatora i ładowarki

 

 

  Dane techniczne


I Moc

 • Napięcie znamionowe: 36 V
 • Poziom ciśnienia akustycznego: 83 dB(A)
 • Poziom mocy akustycznej: 94 dB(A)
 • Wartość drgań (uchwyt lewy/prawy): 3,6/3,1 m/s2

I Akumulator

 • Technologia baterii: Litowo-jonowy, system AP
 • Czas pracy z akumulatorem AP 100 (Stopień 1/ Stopień 2/ Stopień 3)*: do 54/ 48/ 42 minut
 • Czas pracy z akumulatorem AP 200(Stopień 1/ Stopień 2/ Stopień 3)*: do 108/ 96/ 84 minut
 • Czas pracy z akumulatorem AP 300(Stopień 1/ Stopień 2/ Stopień 3)*: do 135/ 120/ 105 minut
 • Czas pracy z akumulatorem AR 1000(Stopień 1/ Stopień 2/ Stopień 3)*: do 380/ 350/ 320 minut
 • Czas pracy z akumulatorem AR 2000(Stopień 1/ Stopień 2/ Stopień 3)*: do 550/ 500/ 450 minut
 • Czas pracy z akumulatorem AR 3000(Stopień 1/ Stopień 2/ Stopień 3)*: do 700/ 630/ 570 minut

*Czas pracy akumulatorów jest wartością przybliżoną i zależy od intensywności użytkowania

I System cięcia i waga

 • Długość listwy tnącej: 60 cm
 • Długość całkowita: 117 cm
 • Odstęp między zębami: 38 mm
 • Liczba skoków: 2800/ 3000/ 3200 skoków/min
 • Waga: 4,1 kg

I Instrukcja obsługi

 

 

 Detale


STIHL HSA 94 R_spec1Przykręcana osłona prowadnicy

Chroni końcówkę listwy tnącej przed zużyciem i ułatwia cięcie przy ścianach i blisko podłoża.

 


 

 


STIHL HSA 94 R_spec3Dwustronna listwa tnąca

Akumulatorowe nożyce do żywopłotów firmy STIHL produkowane są z dwustronną listwą tnącą, które wykonują perfekcyjne cięcia zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej. Dzięki wykorzystaniu obu stron listwy tnącej można uzyskać optymalny efekt cięcia także w narożnikach.

 

 

 

 

 


STIHL HSA 94 R_spec3Elektryczny silnik STIHL (EC)

Bezszczotkowy silnik elektryczny (EC) firmy STIHL jest niesamowicie energooszczędny i praktycznie nie ulega zużyciu mechanicznemu, a to wszystko dzięki wbudowanej elektronice STIHL EC. Inteligentny sterownik rozpoznaje obecność akumulatora i zasila silnik EC mocą pasującą do zastosowanego akumulatora. Dzięki temu urządzenie dysponuje zawsze optymalną mocą - i jest ona stała przez cały proces rozładowywania akumulatora.

 

 


STIHL HSA 94 R_spec4Przykręcana osłona listwy tnącej

Redukuje niebezpieczeństwo skaleczenia użytkownika i zapewnia łatwą wymianę po zużyciu.

 

 

 

 

 


STIHL HSA 94 R_spec5Uchwyt łukowy z wewnętrznym wyłącznikiem

Dobrze leży w dłoni i oszczędza wysiłek podczas pracy, szczególnie przy dłuższych odstępach pracy.

 

 

 

 

 

 


STIHL HSA 94 R_spec6Obrotowy wielofunkcyjny uchwyt

Niezależnie od tego czy chodzi o cięcie boczne czy czołowe: profesjonalne nożyce są komfortowe w użyciu i idealnie wyważone. Obrotowy uchwyt wielofunkcyjny można łatwo ustawić w optymalnej pozycji, aby dopasować się do wykonywanego zadania.

 

 

 

 


STIHL HSA 94 R_spec7Wersja do przycinania

Wersje R urządzeń STIHL zostały specjalnie zaprojektowane do przycinania. Dysponują niezwykłą geometrią ostrzy z dużym odstępem pomiędzy zębami i dużą wysokością listwy tnącej. Przełożenie przekładni zapewnia dużą siłę cięcia. Wersje R bez problemu poradzą sobie z przycinaniem grubszych gałęzi również podczas karczowania.

 

 

 

 

 


STIHL HSA 94 R_spec8Dwustronne szlifowane zęby tnące

Zęby tnące są dwustronnie szlifowane. Przemyślana geometria zębów dba o perfekcyjne rezultaty cięcia.

 

 

 

 

 

 


STIHL HSA 94 R_spec9Regulowana prędkość skokowa

Trzystopniowa regulacja prędkości skokowej optymalizująca prędkość listwy tnącej. Dzięki temu rozwiązaniu dostępna jest możliwość optymalnego dostosowania prędkości ostrza do każdej sytuacji. Regulacja odbywa się przez panel dostępny na obrotowym uchwycie wielofunkcyjnym. Uchwyt obraca się, a przycisk niezależnie od wybranej pozycji skręcania zawsze jest optymalnie ustawiony.

 

 

 

 

 

 

 

 FAQS 

I Na jakim typie roślinności mogę pracować z tą maszyną ?

Niezwykle mocny i niezawodny silnik benzynowy w połączeniu z perfekcyjną konstrukcją ostrza zapewnia ogromną zdolność cięcia, dzięki której sekator ten poradzi sobie z dużymi żywopłotami z gęstą roślinnością i grubymi gałęziami.

 

I W jaki sposób powinienem przechowywać sekator po skończonej pracy ?

Po skończonej pracy z maszyną zalecamy opróżnienie zbiornika paliwa, wyczyszczenie zębów na elemencie tnącym i odstawienie urządzenia w bezpieczne miejsce, zapewniając ochronę ostrza w strefie przechowywania.

 

I Czy ostrze tnące wymaga konserwacji lub naostrzenia ?

Cięcie żywopłotów prowadzi do gromadzenia się zanieczyszczeń między zębami ostrza, co bez niezbędnej konserwacji może prowadzić do utraty wydajności samego cięcia. Dlatego po każdym użytkowaniu należy dokładnie wyczyścić i naoliwić ostrze w sekatorze. Ostrza można czyścić suchą szmatką i w razie potrzeby przy bardziej uporczywym brudzie można użyć szczotki. Naoliwiając element tnący w urządzeniu należy nałożyć cienką warstwę specjalnego oleju wzdłuż górnej krawędzi ostrza. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w instrukcji obsługi.

 

I Brak płynności przy cięciu. Co mogło się stać i co powinienem zrobić ?

Tam, gdzie ostrza mają tendencję do zaczepiania się, zauważysz zmniejszenie wydajności cięcia, prawdopodobnie wraz z większym hałasem silnika. W takim przypadku należy wyczyścić element tnący i naoliwić go. Jeśli problem nie ustąpi, rozwiązaniem jest ich naostrzenie. Po naostrzeniu element tnący wróci do precyzyjnej i płynnej pracy. Na koniec należy pamiętać, że nadmiernie zużytego lub uszkodzonego ostrza nie wolno ostrzyć, tylko wymienić na nowe.

 

 

 


DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ OFERTĘ?

Doradzamy. Uczciwie!

Nie polecamy bubli, maszyn słynących z awaryjności, ani tylko jednej firmy, w której prowizja jest największa. Szanujemy naszych Klientów i wiemy, że to procentuje. A na maszynach ogrodniczych znamy się jak mało kto!

30 lat doświadczenia

Nasze Centrum powstało na początku lat 90., a w ogrodnictwie jesteśmy niemal od urodzenia. W 2005 roku rozwinęliśmy sprzedaż maszyn ogrodniczych. Szukasz rodzinnej firmy z tradycjami, takiej na dłużej, której możesz zaufać, zapytać, porozmawiać? Zapraszamy :)

Autoryzowany dealer

Jesteśmy autoryzowanym partnerem handlowym, który współpracuje z największymi producentami maszyn ogrodniczych w Polsce i na świecie. Pracujemy legalnie, wystawiamy paragony i faktury.

Serwis na miejscu

Mamy autoryzację serwisową i wszystkie zakupione u nas produkty naprawiają doświadczeni mechanicy. I wiesz, na czym stoisz!

Dbamy o dobrą wysyłkę

Doradzamy online, zabezpieczamy podwójnie, a na życzenie możemy nawet odpalić sprzęt przed wysyłką i sprawdzić, czy wszystko gra. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i po Twojej stronie. Po prostu.

Garden System to ludzie

W Garden System pracujemy my - Łukasz i Karolina oraz nasza najbliższa rodzina. Wybierając naszą firmę, wspierasz małe, rodzinne polskie przedsiębiorstwa. I to jest fajne!

Fajnie? Jasne, że fajnie! Z nami nie zostaniesz w polu. Ani w lesie. Tylko we własnym ogrodzie. I to z przyjemnością ;)

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Gwarancja

Kupując masz pewność, że towar pochodzi z polskiej dystrybucji

Fachowe doradztwo

Potrzebujesz pomocy przy zakupach? Chętnie pomożemy i doradzimy

Rodzinna firma

Bezpieczne płatności

Fachowe doradztwo

Potrzebujesz pomocy przy zakupach? Chętnie pomożemy i doradzimy

Rodzinna firma

Bezpieczne płatności

Bezpieczne płatności