• Pilarki spalinowe

Pilarka spalinowa to sprzęt uniwersalny, który przyda się każdemu kto ma swój ogród. Podstawowym parametrem na który należy zwrócić uwagę przed zakupem pilarki motorowej jest moc silnika. Wszystkie pilarki spalinowesą wyposażone w dwusuwowy silnik o różnej mocy i właśnie ta moc jest najważniejszym parametrem na który powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie.

 Pilarka spalinowa - jak dobrać moc?

1,5 KM – 2 KM użytek amatorski, prace w sadzie i ogrodzie przycinka drzew

2,0 KM – 2,5 KM prace amatorskie, przygotowanie opału do kominka

2,5 KM – 2,9 KM prace pielęgnacyjne, wycinka drzew, przygotowanie opału

3,0 KM – 3,5 KM wycinka drzew, przygotowanie opału

3,5 KM i powyżej  wycinka drzew zastosowanie profesjonalne  

Kolejne dwa ważne elementy, które także będą miały związek z mocą silnika to długość prowadnicy oraz waga pilarki spalinowej. Czym wyższa moc tym urządzenie będzie cięższe dlatego tak ważne jest żeby dobrać odpowiednią moc i nie męczyć się z ciężką pilarką kiedy jedyną pracą jaką zamierzamy wykonywać będzie przycina drzewek w sadzie.

Długość prowadnicy jest także ważna długie 18” prowadnicę wykorzystamy przy wycinaniu drzew, a krótka 14” prowadnica sprawdzi się w pracach w przydomowym ogrodzie.


  • Parametry

Pilarka spalinowa czy elektryczna

Pilarki spalinowe charakteryzują się dużą wydajnością pracy, pozwalają kilkukrotnie skrócić czas pracy. Pilarki spalinowe w porównaniu do elektrycznych cechuje większa moc i duża mobilność bo nie jesteśmy ograniczeni przewodem zasilającym.

Do czego przyda się pilarka spalinowa?

Mając taki sprzęt na wyposażeniu garażu zawsze możemy przyciąć coś w ogrodzie, przygotować opał na zimę, usunąć z działki uporczywe samosiejki, wyciąć złamane drzewo czy konar blokujący drogę. Pilarka łańcuchowa może także przydać się kiedy zapragniemy samodzielnie wykonać z drewna ławkę lb budę dla psa. Zastosowań jest wiele!

Pilarka spalinowa - jakiego producenta wybrać?

W naszej ofercie mamy wielu producentów pilarek spalinowych jednym z najbardziej znanych jest marka Oleo-Mac, która od wielu lat specjalizuje się właśnie w produkcji urządzeń dwusuwowych w tym pilarek spalinowym głównie przeznaczonych do zastosowań amatorskich. Jeżeli jesteś profesjonalistą lub lubisz mieć urządzenia charakteryzujące się naprawdę wysoką jakością wykonania sprawdź sprzęt marki Echo oraz Shindaiwa, to japońskie pilarki, które słyną z niezawodności. Poza tym mamy w ofercie także pilarki marek Stiga i solo by Al-Ko.