• Oleo-Mac BC 241 S - Kosa spalinowa 1,2 KM (Load&Go)

Symbol: 61379050E2
Brak towaru
1228.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Dostawa Kurier. Przesyłka ubezpieczona.
Cena przesyłki 0
Kurier DHL (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier DHL 0
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Garden System - baner

I Oleo-Mac BC 241 S (Load&Go)

Oleo-mac BC 241 S_picA

Kosy spalinowe

Nie istnieją dla nich przeszkody nie do pokonania. W ogrodzie, w lesie i w rowie - zawsze otrzymasz doskonałą jakość cięcia.

Dla osób, które pragną tylko wyprofilować krawędzie trawników, dla osób aktywnie pielęgnujących ogródki, dla tych, którzy zajmują się ściółką: dla każdego z tych zadań istnieje odpowiednia kosa spalinowa Oleo-Mac. Z parametrami pracy najodpowiedniejszymi dla danego zastosowania. Kosy spalinowe Oleo-Mac są wyposażone w specjalnie zaprojektowane i opracowane silniki, które posiadają wysoki moment obrotowy również przy niskich obrotach. Do tego w skład wyposażenia wchodzą nowoczesne elementy, np. łożyska samosmarujące lub ergonomiczne uchwyty, które gwarantują maksymalny poziom komfortu podczas pracy. Dodatkowo, takie cechy jak duże wymiary sprzęgła, aluminiowa osłona wału napędowego lub dwupierścieniowy tłok sprawiają, że urządzenie jest bezpiecznym i trwałym narzędziem pracy.

 

 

KOSA SPALINOWA

BC 241 S


OLEO-MAC logo

Oleo-mac BC 241 S_picA1

  Opis produktu


Wysokiej jakości kosa spalinowa OLEC-MAC BC 241 S napędzana jest niezwykle wydajnym i mocnym 2-suwowym silnikiem o pojemności 21,7 cm³ i mocy znamionowej 0,9 kW. Silnik ten charakteryzuje się wysokim i liniowym momentem obrotowym również przy niskich prędkościach obrotowych. Ponadto urządzenie posiada szereg funkcji usprawniający rozruch silnika, takich jak regulowana elektronicznie cewka cyfrowa z ogranicznikiem prędkości obrotowej, która dodatkowo poprawia osiągi maszyny i zmniejsza zużycie paliwa, dźwignia ssania połączona z półgazem oraz pompka do napełniania gaźnika na obudowie silnika

Oleo-mac BC 241 S_picA3

Model BC 241 S oferuje również w swoim wyposażeniu nowy system przeciw-drganiowy, który w połączeniu z wałem napędowym o długości 150 cm zapewnia operatorowi przez cały czas wyprostowaną pozycję tułowia oraz znacznie zmniejszone odczuwanie drgań podczas pracy. Rozwiązanie to gwarantuje niepowtarzalny komfort podczas długich sesji z maszyną. Kolejną zaletą OLEO-MAC BC 241 S jest doskonale wyważona, kompaktowa i wytrzymała konstrukcja, która zapewni nie tylko ochronę przed niepożądanymi uderzeniami, ale również komfortową pracę oraz przechowywanie.

Podkszarka BC 241 S firmy Oleo-Mac wyposażona została w tłok z dwoma elastycznymi pierścieniami, z odlewanym cylindrem pokrytym niklem, kutym korbowodem i wałem, zapewniając ogromną trwałość i wytrzymałość silnika. Ponadto ergonomiczna, pojedyncza kierownica, gwarantuje niesamowitą stabilność i pełną kontrolę nad maszyną, aby umożliwić jak najbezpieczniejszą obsługę. Ta wysokowydajna kosa umożliwia wybór jednego z dwóch akcesoriów tnących: potrójne, metalową tarczę o szerokości koszenia 25,5 cm i grubości 1,8 mm oraz głowicę żyłkową Load&Go o szerokości koszenia 13 cm z jednym adapterem wyposażoną w nylonową żyłkę 2,4 mm.

Oleo-mac BC 241 S_picA2

  Kluczowe cechy


I Lekki a zarazem mocny dwusuwowy silnik o mocy 1,2 KM generujący wysoki, stały moment obrotowy nawet w niskim zakresie prędkości obrotowej wału.

I Regulowana elektronicznie cewka cyfrowa ułatwiająca rozruch.

I Do wyboru: głowica tnąca "Load&Go" z jednym adapterem (M10x1,25 żeńska, lewa) wyposażona w nylonową żyłkę o średnicy 2,4 mm lub trójzębna tarcza tnącą o średnicy 255 mm.

I Tłok z dwoma elastycznymi pierścieniami, z odlewanym cylindrem pokrytym niklem, kutym korbowodem i wałem.

I Dźwignia ssania połączona z półgazem.

I Z nowym system przeciw-drganiowym gwarantującym ponadprzeciętny komfort użytkowania.

I Wał napędowy o długości 150 cm.

I Solidna i wytrzymała osłona wału o średnicy 24 mm - sztywny wałek napędowy.

I Pojedyncza, ergonomiczna kierownica.

 


PEŁNE WYPOSAŻENIE GRATIS !

KUPUJĄC TO URZĄDZENIE OTRZYMUJECIE PAŃSTWO W PEŁNI WYPOSAŻONĄ MASZYNĘ  PRZYGOTOWANĄ DO PRACY:

 • PODKASZARKA SPALINOWA OLEO-MAC BC 241 S
 • Żyłka tnąca (2,4 mm)
 • Oryginalne szelki
 • Oryginalna głowica żyłkowa (Load&Go z jednym adapterem: M10x1,25 żeńska, lewa; żyłka o średnicy 2,4 mm)
 • Oryginalna tarcza tnąca ze specjalnej stali (trój ząb - średnica: 255 mm, grubość: 1,8 mm, otwór: 25,4 mm)
 • Osłona na nóż
 • Nakrętka, talerz i podkładka do montażu tarczy tnącej
 • Klucz imbusowy
 • Klucz THORX do świec
 • Oryginalne opakowanie
 • Drukowaną instrukcję obsługi
 • Dowód zakupu

CAŁY ORYGINALNY ZESTAW MARKI OLEO-MAC

Do wykaszarki wystarczy tylko wlać mieszankę i można pracować !

Oleo-mac BC 241 S_picB

 


I
 GRATIS !

 

OFERUJEMY RÓWNIEŻ:

 • Olej syntetyczny "EUROSINT" 2T 0,1 L - do smarowania silników dwusuwowych 
 • Wysokiej klasy smar specjalistyczny do mechanizmów poddawanych dużym obciążeniom
 • Żyłka do koszenia o długości 15 metrów
 • Olej do mieszanki Oleo-Mac 1L

gratisy

Olej do mieszanki 1L - gratis


 

DOSTAWA - paczka zostanie wysłana za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD, na czas transportu zostanie objęta ubezpieczeniem.

 

 


 

 

  Dane techniczne


I Silnik

 • Pojemność skokowa: 21,7 cm3
 • Moc silnika: 1,4 KM - 1,1 kW
 • Moc użyteczna urządzenia: 1,2 KM - 0,9 kW
 • Pojemność zbiornika paliwa: 0,4 L
I System cięcia
 • Akcesoria tnące - głowica: Głowica Load&Go o średnicy 130 mm (z adapterem M10x1,25 żeńska, lewa ; żyłka nylonowa o średnicy 2,4 mm)
 • Akcesoria tnące - tarcza: Tarcza 3-zębna o średnicy 255 mm i grubości 1,8 mm; otwór 25,4 mm
I Wyposażenie i waga
 • Średnica osłony wału: 24 mm - sztywny wałek napędowy
 • Uchwyt: Pojedyncza kierownica
 • Wyposażenie: Pasy nośne z nakładką
 • Waga: 4,5 kg

I Instrukcja obsługi

 

 

  Detale


 

Oleo-mac BCH 400 T_spec2I Profesjonalna tarcza tnąca + mocowanie

Jakość wykonania zapewnia dobre cięcie na wiele sezonów. Tarcza jest wysoce wytrzymała. Kształt trójzębu gwarantuje możliwość cięcia bardzo wysokiej trawy Koszenie za pomocą tarczy jest dużo bardziej wydajnie, niż za pomocą żyłki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

I Głowica żyłkowa Load&Go

Półautomatyczna głowica żyłkowa o niezwykle wytrzymałej konstrukcji uznanej marki Oleo-Mac. Ta uniwersalna głowica do kosy współpracuje z większością kos i wykaszarek z prostym wałem napędu.

Półautomatyczne głowice żyłkowe są niezwykle wygodne w obsłudze i to nie tylko dzięki uniwersalnemu montażowi. Demontuje się tylko jeden raz podczas ich instalacji w kosie lub na wykaszarce. Załadunek żyłki odbywa się szybko i bez konieczności rozbierania głowicy. Wystarczy odciąć kilkumetrowy kawałek żyłki, przełożyć przez oczka korpusu i nawinąć za pomocą pokrętła.

Wszystko zajmuje zaledwie niecałe pół minuty.

Montaż:

 1. Ustawiamy pokrętło na tzw. przelot, wkładamy żyłkę na przelotkę
 2. Przeciągamy żyłkę
 3. Staramy się otrzymać 2 równe końce żyłki
 4. Kręcimy pokrętłem

Oleo-mac SPART 441 T_spec3

 


 

  Podsumowanie


Oleo-mac BC 241 S_picCI Silnik dwusuwowy o mocy 1,2 KM

I Nowoczesne wzornictwo

I Cewka cyfrowa regulowana elektronicznie

I Do wyboru: głowica tnąca "Load&Go" wyposażona w nylonową żyłkę 2,4 mm lub trójzębna tarcza tnąca

I Pojedyncza kierownica

I Z systemem antywibracyjnym

I Wał napędowy o długości 150 cm

I Łatwa dostępność do części zamiennych

I Punkty serwisowe zlokalizowane w całej Polsce

 

 

 

  FAQS


I Jaki rodzaj konserwacji powinienem przeprowadzać ?

Aby zapewnić prawidłowe działanie maszyny i zmaksymalizować jej żywotność, zalecamy regularne (w oparciu o częstotliwość i intensywności użytkowania) czyszczenie filtra powietrza, świecy zapłonowej, głowicy tnącej (głowicy żyłkowej i osłony) oraz części, w których stale gromadzą się zanieczyszczenia. Pamiętaj, że ważne jest, aby zapoznać się z instrukcją obsługi i konserwacji, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat każdego z tych zadań.

 

I Czy do pracy z tą maszyną potrzebna jest odzież ochronna ?

Tak, korzystanie z tej kosy wymaga odzieży, która chroni nogi i oczy przed przedmiotami, które mogą nieoczekiwanie zostać wyrzucone podczas pracy. Zawsze zaleca się noszenie długich spodki oraz okularów ochronnych.

 

I Na jakim rodzaju trawy i krzewach mogę pracować ?

Maszyna ta jest w stanie poradzić sobie z bardziej wymagającą roślinnością od gęstego zarośla z wysoką trawą po obszary mocno zarośnięte, a to wszystko dzięki dostarczonemu metalowemu ostrzu. Ponadto mocny silnik maszyny umożliwia długie użytkowanie na większych powierzchniach.

 

I Żyłka nie wysuwa się z głowicy. Co mogło być przyczyną ?

Pierwszy i najbardziej prawdopodobnym powodem jest to, że żyłka może być już w całości zużyta i należy ją wymienić na nową rolkę. Istnieje również możliwość, że żyłka przypadkowo zaplątała się w głowicy uniemożliwiając swobodne wysunięcie się końcówki żyłki. W takim przypadku wystarczy otworzyć głowicę i nawinąć żyłkę w środku. Należy pamiętać, że zapoznanie się z instrukcją obsługi, w części dotyczącej głowicy tnącej, może dostarczyć przydatnych informacji do określenia natury problemu.

 

 

 

 

  Warunki gwarancji


PDF Document

 


DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ OFERTĘ?

Doradzamy. Uczciwie!

Nie polecamy bubli, maszyn słynących z awaryjności, ani tylko jednej firmy, w której prowizja jest największa. Szanujemy naszych Klientów i wiemy, że to procentuje. A na maszynach ogrodniczych znamy się jak mało kto!

30 lat doświadczenia

Nasze Centrum powstało na początku lat 90., a w ogrodnictwie jesteśmy niemal od urodzenia. W 2005 roku rozwinęliśmy sprzedaż maszyn ogrodniczych. Szukasz rodzinnej firmy z tradycjami, takiej na dłużej, której możesz zaufać, zapytać, porozmawiać? Zapraszamy :)

Autoryzowany dealer

Jesteśmy autoryzowanym partnerem handlowym, który współpracuje z największymi producentami maszyn ogrodniczych w Polsce i na świecie. Pracujemy legalnie, wystawiamy paragony i faktury.

Serwis na miejscu

Mamy autoryzację serwisową i wszystkie zakupione u nas produkty naprawiają doświadczeni mechanicy. I wiesz, na czym stoisz!

Dbamy o dobrą wysyłkę

Doradzamy online, zabezpieczamy podwójnie, a na życzenie możemy nawet odpalić sprzęt przed wysyłką i sprawdzić, czy wszystko gra. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i po Twojej stronie. Po prostu.

Garden System to ludzie

W Garden System pracujemy my - Łukasz i Karolina oraz nasza najbliższa rodzina. Wybierając naszą firmę, wspierasz małe, rodzinne polskie przedsiębiorstwa. I to jest fajne!

Fajnie? Jasne, że fajnie! Z nami nie zostaniesz w polu. Ani w lesie. Tylko we własnym ogrodzie. I to z przyjemnością ;)

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Gwarancja

Kupując masz pewność, że towar pochodzi z polskiej dystrybucji

Fachowe doradztwo

Potrzebujesz pomocy przy zakupach? Chętnie pomożemy i doradzimy

Rodzinna firma

Bezpieczne płatności

Fachowe doradztwo

Potrzebujesz pomocy przy zakupach? Chętnie pomożemy i doradzimy

Rodzinna firma

Bezpieczne płatności

Bezpieczne płatności