• Nożyce spalinowe do żywopłotu

Założenie żywopłotu formowanego w ogrodzie to jeden z najbardziej eleganckich sposobów na wyznaczenie granic, oddzielenie się od sąsiadów, zapewnienie sobie odrobiny prywatności, ograniczenie kurzu i hałasu. Aby żywopłot pozostał piękny i dobrze zagęszczony, należy go regularnie przycinać. Dlatego warto zaopatrzyć się w wydajny sprzęt. Sprawdź naszą ofertę, na pewno znajdziesz efektywne spalinowe nożyce do żywopłotów odpowiednie do Twoich potrzeb.

  • Parametry

Nożyce spalinowe do żywopłotu – dlaczego warto na nie stawiać?

W sprzedaży dostępne są nożyce do żywopłotów elektryczne, akumulatorowe i spalinowe. Te ostatnie są najmocniejsze i najwydajniejsze. Ma to szczególne znaczenie przy posiadaniu rozległego żywopłotu formowanego. Sprawdzają się niezależnie od uprawianego gatunku – liściastego lub iglastego. Można nimi pracować na wilgotnym (nie mokrym) materiale roślinnym.

Nie są uzależnione od źródła prądu, a więc wygodnie używa się ich w dowolnym, nawet oddalonym miejscu w ogrodzie. Bez problemu można je zabrać na ROD lub działkę letniskową. Nie posiadają plączącego się kabla, a więc nie ograniczają ruchów. Nożyce żywopłotowe spalinowe są najczęściej stosowane przez profesjonalnych ogrodników. Często są cięższe od nożyc elektrycznych, ale różnice nie aż są znaczące, aby były szczególnie odczuwalne.

 Na co zwracać uwagę kupując nożyce do żywopłotu z napędem spalinowym?

Nożyce do żywopłotu spalinowe różnią się parametrami i związaną z tym ceną. Tanie nożyce do żywopłotu spalinowe to koszt około 800-1000zł. Oczywiście są na rynku tańsze nożyce, ale mogą pojawić się trudności w zakupie części zamiennych oraz opieki serwisowej. W naszym sklepie sprzedajemy jednie maszyny do których jesteśmy w stanie zagwarantować serwis i części zamienne.

W przypadku produktów ogrodniczych warto jednak kierować się rzeczywistymi potrzebami. Najważniejsza jest moc urządzenia. Na potrzeby przydomowego ogrodu zwykle wystarczy 0,6-0,65 KM. W przypadku posiadania ogrodu rodem z filmu „Edward Nożycoręki” czy zastosowania profesjonalnego lepiej postawić na mocniejszy sprzęt, np. o mocy 0,8KM. Najczęściej nożyce do żywopłotu są wyposażone w dwusuwowy silnik spalinowy o pojemności ok. 20-22cm3.

Ponadto warto zwracać uwagę na ostrze – a dokładniej na jego długość oraz użytą technologię (np. laserowe cięcie i szlifowanie). Rozstaw zębów standardowo wynosi 35mm.

Kolejną ważną rzeczą jest waga urządzenia. Porównując urządzenia zwróćmy szczególną uwagę na ich wagę. Dobre jakościowo urządzenia mają także inne walory: łatwy rozruch, ergonomiczny i obracany uchwyt czy system antywibracyjny. Dzięki temu strzyżenie żywopłotów jest wydajne, nie kaleczy się roślin, a nawet dłuższa praca jest komfortowa i umiarkowanie lekka.

 Nożyce spalinowe do żywopłotu – tanie i dobre!

O zaletach nożyc do żywopłotów spalinowych nie trzeba przekonywać. To wiedza ogólnie znana. Najlepiej określa je słowo „wydajność”. Dlaczego natomiast warto zaopatrzyć się w sprzęt właśnie w garden-system.pl?

● Jesteśmy rzetelnym, sprawdzonym sklepem, który oferuje atrakcyjne, konkurencyjne ceny!

● Współpracujemy z niezawodnymi, dobrymi producentami, tj. Stiga, Echo, Solo i Shindaiwa, którzy korzystają z wysokiej technologii i wysokiej klasy materiałów.

● Nożyce do żywopłotu spalinowe w garden-system.pl można zamówić bez potrzeby wychodzenia z domu. To oszczędność czasu i wygoda!

● Poza nożycami do żywopłotu można nabyć także inne urządzenia ogrodowe, np. glebogryzarki, a nawet konstrukcje – tunele ogrodowe

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty.


 

FAQ - pytania i odpowiedzi

Jaka mieszanka do nożyc do żywopłotu?

W większości urządzeń jest to standardowa proporcja 1:50 czyli 100 ml oleju na 5 litrów benzyny.  Dla pewności warto zawsze spojrzeć do instrukcji obsługi dołączanej do każdego urządzenia w celu sprawdzenia zaleceń producenta. Benzyna bezołowiowa PB95 lub PB98 kupiona na sprawdzonej stacji benzynowej.

Mieszankę należy przechowywać jedynie w atestowanym kanistrze nie może to być plastikowa bańka np. po wodzie ponieważ benzyna rozpuszcza plastik i może doprowadzić do zapchania gaźnika. Mieszanki nie należy przechowywać dłużej niż 2 miesiące, ani w kanistrze, ani w urządzeniu.

 Do wszystkich nożyc spalinowych dostępnych w naszym sklepie zalecamy sporządzać mieszankę z olejem o parametrach API TC JASO FD.