• Glebogryzarki Stiga

Glebogryzarka spalinowa STIGA - przygotuj się do pracy w ogrodzie

Glebogryzarki Stiga przydadzą się zwłaszcza wtedy, kiedy czeka Cię ciężka praca w ogrodzie. Glebogryzarki Stiga przychodzą z pomocą. W pracy na dużej działce nie mają sobie równych. Solidna konstrukcja, mocny silnik, kompaktowe wymiary, a także żywotne noże kultywatora ogrodowego spalinowego sprawią, że praca w ogrodzie będzie nie tylko przyjemniejsza, ale i mniej czasochłonna i na pewno mniej męcząca.

Glebogryzarki STIGA - komfort i zwrotność

Glebogryzarki Stiga napędzane 4-suwowym silnikiem benzynowym o różnej mocy umożliwiają uprawę gleby na działkach i polach, minimalizując wymagany wysiłek. Stiga w swojej ofercie posiada modele glebogryzarek różniących się od siebie szerokością roboczą (od 36 cm do 95 cm) oraz mocą silnika (od 1.9 kW do3.96 kW) wszystkie glebogryzarki Stiga łączy prostota i komfort obsługi oraz zwrotność. 

  • Parametry

Glebogryzarka Stiga - wszechstronna i łatwa w obsłudze

Poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami. Glebogryzarki spalinowe STIGA rozbija duże bryły ziemi by idealnie przygotować podłoże pod uprawę warzyw. Duża liczba akcesoriów pomoże przekształcić glebogryzarkę w urządzenie wielofunkcyjne. Regularne spulchnianie gleby glebogryzarką ma ogromne znaczenie, dzięki tej czynności gleba lepiej przepuszcza powietrze, składnik pokarmowe dostarczane przez nawozy oraz wodę.

Wybierając glebogryzarkę spalinową Stiga zwróć uwagę na moc silnika oraz szerokość roboczą oraz możliwość doposażenia kultywatora w akcesoria. Bogaty wybór glebogryzarek stiga pozwala na wybranie modelu zarówno do małego ogródka jak i dużego. Glebogryzarka spalinowa zazwyczaj jest wyposażona silnik o dużej mocy, który gwarantuje niezwykle wydajną pracę. Glebogryzarka ogrodowa spalinowa przekopie ziemię głębiej niż np. glebogryzarka elektryczna. Niestety jest trochę głośniejsza i musimy pamiętać o jej odpowiedniej konserwacji.

Glebogryzarka Stiga - kiedy najlepiej używać?

Glebogryzarki spalinowej do ogrodu używamy głównie wiosną i jesienią. Praca tym sprzętem jest mocno uzależniona od warunków atmosferycznych. Najlepiej kiedy ziemia nie jest zbyt mokra i zbyt zmrożona, bo to znacznie utrudnia pracę. Teren na którym będzie pracowała glebogryzarka należy oczyścić z przeszkód typu kamienie, gruz, gałęzie oraz skosić trawę jeżeli jest zbyt wysoka.


FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jaki olej do glebogryzarki Stiga?

Producent glebogryzarek zaleca używanie oleju o parametrach 10W30.

Kiedy wymienić olej w glebogryzarce Stiga?

Pierwsza wymiana oleju powinna nastąpić mniej więcej po 5 godzinach pracy silnika, każda następna wymiana oleju powinna być przeprowadzona co 25 godzin pracy silnika, lub raz w sezonie w zależności od tego co nastąpi szybciej.

Jakie paliwo do glebogryzarki Stiga?

Do glebogryzarki Stiga należy używać benzyny bezołowiowej PB95 lub PB98 zakupionej na sprawdzonej stacji benzynowej. Benzynę przechowujemy wyłącznie w atestowanym kanistrze (bańki po oleju lub wodzie rozpuszczają się i zapychają gaźnik). Należy także pamiętać żeby nie przechowywać benzyny dłużej niż 2 miesiące.